Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPopływamy na Bielawach! Basen UKW będzie czynny dla mieszkańców
Basen Uniwersytetu KW_SG (5)
05.03.2019 | 10:20

Popływamy na Bielawach! Basen UKW będzie czynny dla mieszkańców

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Do tej pory z basenu UKW na Bielawach mogli korzystać wyłącznie studenci uniwersytetu. Od początku tego miesiąca, obiekt jest otwarty również dla mieszkańców miasta.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Od początku tego miesiąca mieszkańcy miasta mogą korzystać z basenu UKW na Bielawach. Są jednak pewne obostrzenia.

O temacie dostępności obiektu przy ul. Sportowej dla mieszkańców miasta po raz pierwszy pisaliśmy w połowie maja ubiegłego roku. Przypomnijmy, że basen został oddany do użytku w 2014 roku i mieści się on w kompleksie Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W głównej mierze jest on dostępny dla studentów uczelni.

Rzecznik prasowy UKW Sławomir Łaniecki wówczas jasno wskazywał na zapisy, które dotyczą dziesięcioletniej tzw. karencyjności na działalność komercyjną obiektów, które powstały ze środków unijnych. A basen należący do UKW na Bielawach właśnie powstał w głównej mierze z dotacji unijnej. Jej pierwsza część, tj. pięć lat upływała z końcem marca. I – jak udało nam się dowiedzieć – bydgoskiej uczelni udało się uzyskać skrócenie okresu owej karencyjności. Gdy pytamy rzecznika prasowego UKW o to, czy obiekt będzie dostępny dla mieszkańców, Łaniecki zastrzega: – Priorytetem pozostaje przeznaczenie obiektów do celów dydaktycznych i naukowych, a ewentualna komercjalizacja, czyli oddanie do użytku dla mieszkańców odbywać się będzie w terminach niekolidujących z zajęciami i zgodnie z planem pracy uczelni.

A to oznacza, że obiekty dla mieszkańców Bydgoszczy nie będą cały czas ogólnodostępne, a tylko w wybrane dni i w ograniczonej liczbie godzin. – Plan upowszechnienia obiektów ma charakter tymczasowy i w późniejszym czasie ulegnie on pewnym zmianom – zaznacza Łaniecki i dodaje, że o takich zmianach uczelnia będzie informowała. I rzeczywiście, mieszkańcy mogą skorzystać z pływalni. Na razie dwa razy w tygodniu – w czwartki i piątki w godzinach 15:00 – 21:00, przy czym ostatnie wejście na obiekt jest możliwe o 20:00.

Zobacz również:

Czy basen UKW będzie dostępny dla mieszkańców?

Udało nam się wejść w posiadanie zarządzenia rektora UKW w sprawie wprowadzenia zasad odpłatności w korzystaniu z obiektów sportowych oraz pomieszczeń w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW. To weszło w życie z dniem 1 marca i obowiązuje do końca sierpnia br.
I tak za wejście indywidualne na basen, trzeba będzie zapłacić: 9 zł – bilet normalny, 5 zł – ulgowy, 3 zł – pracowniczy, 4 zł – seniorzy 60+, 5 zł – rodzina 3+ za 1 osobę. 4 zł kosztować będzie bilet dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności, 3 zł – stopniem umiarkowanym i 2 zł – znacznym. Jednocześnie, chętni mogą też zakupić karnety. A te kosztują 75 zł (normalny, na 10 wejść) i 45 zł (ulgowy, również na 10 wejść). Opłata za jeden tor dla 1 osoby 50 zł, a wejścia grupowe – opłata za 1 tor (maksymalnie 8 osób) wynosi 50 zł. W okresie wakacyjnym (tj. lipiec i sierpień), obiekt będzie wyłączony z użytkowania z uwagi na przerwę techniczną.

To nie koniec, bo od początku marca wprowadzone zostały również stawki dla mieszkańców za korzystanie z pozostałych obiektów sportowych. 110 zł (za godzinę) kosztować będzie możliwość skorzystania z hali sportowej (1/3 obiektu, z wyłączeniem gry w piłkę nożną), 100 zł – wejście i korzystanie z sali gimnastyki przyrządowej, na którą obowiązują tylko i wyłącznie wejścia grupowe z trenerem. 80 zł to wydatek za skorzystanie z sali sztuk walki (również wejścia grupowe  z trenerem), 40 zł – z sali tanecznej, 30 zł – sali fitness (do 10 osób), 5 zł/1 godzina – sali do tenisa stołowego (sprzęt do gry we własnym zakresie). 160 zł za godzinę trzeba zapłacić, żeby móc skorzystać z auli (na 210 miejsc i można ją podzielić na dwie części).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści