Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 20 • L 17
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoprawki posłów Platformy do budżetu. Dotyczą budowy drogi S10 i kampusu Akademii Muzycznej
Platforma Obywatelska_ Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska - SF-1
03.02.2020 | 12:08

Poprawki posłów Platformy do budżetu. Dotyczą budowy drogi S10 i kampusu Akademii Muzycznej

Politycy Platformy Obywatelskiej przedstawiali poprawki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: O poprawkach do budżetu mówili posłowie Platformy Obywatelskiej: Iwona Kozłowska i Paweł Olszewski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jedenaście poprawek do budżetu państwa złożyli politycy Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek mówili o nich na konferencji prasowej posłowie Iwona Kozłowska i Paweł Olszewski.

Zobacz również:

Odezwa do Łukasza Schreibera. Dziesięć faktów w sprawie kampusu Akademii Muzycznej

Podczas konferencji prasowej, politycy największej formacji opozycyjnej mówili o poprawkach złożonych do budżetu, które Paweł Olszewski nazwał ważnymi z punktu widzenia Bydgoszczy, jak i regionu. – Z ubolewaniem musimy stwierdzić, iż żadna z poprawek regionalnych do budżetu nie uzyskała akceptacji komisji finansów publicznych – mówił Olszewski. Jak dodawał, duża część z tych poprawek wiązała się z kwestiami, które były publicznie poruszane przez polityków PiS w trakcie, jak i po kampanii wyborczej. Jednocześnie wskazał Łukasza Schreibera jako tego, który doprowadził do sytuacji, w której poprawki nie uzyskały akceptacji. – Będąc szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów mógłby dbać zamiast o zabezpieczenie swoich kolegów i ściąganie ich do Warszawy, o realizację tych kwestii, które obiecywał i do których się zobowiązał – powiedział.

Główną poprawką, jaką złożyli posłowie PO i o której mówili na konferencji prasowej jest ta dotycząca budowy kampusu Akademii Muzycznej. – Były szumne zapowiedzi zarówno premiera, jak i ministra Schreibera. Nie dość, że tych środków w budżecie nie ma, o czym też wielokrotnie mówiliśmy, to jeszcze poprawka, którą w tej kwestii złożyliśmy, została odrzucona – mówił Paweł Olszewski. Kolejna – i zarazem najdroższa poprawka, bo opiewająca na kwotę ponad trzech miliardów złotych – dotyczy budowy drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń.

Na ostatnim posiedzeniu komisji infrastruktury, które zwołałem w sprawie realizacji programu budowy dróg krajowych, pytałem się o tę drogę. Minister zapewniał, że droga będzie wybudowana, podając terminy, ale dość iluzorycznie była opisywana

– mówił dalej. Jego zdaniem, zabezpieczone środki na tę inwestycję nie powalają, a więcej dostał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Zobacz również:

Poprawki do budżetu złożone przez Krzysztofa Gawkowskiego

Inne poprawki złożone przez polityków PO, a dotyczące spraw komunikacyjnych dotyczyły przebudowy krajowej 80 w granicach Bydgoszczy, zabezpieczenie środków finansowych na dokumentację przebudowy DK25 Inowrocław – Bydgoszcz czy budowa obwodnicy łączącej Sępólno Krajeńskie i Kamień Krajeński.

Ponadto, kolejna poprawka dotyczyła budowy hali lekkoatletycznej na Zawiszy, o czym głośno i szumnie nawet mówił premier Mateusz Morawiecki, czy rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. Inna z ważnych poprawek (na kwotę blisko 2 miliardów złotych) dotyczy rekultywacji terenów po dawnych zakładach Zachem. – To od lat bolączka Bydgoszczy – mówiła Iwona Kozłowska i dodawała: – W tej chwili nic się tam nie dzieje, nie podejmowane są żadne działania, a mówimy od tym od wielu lat. Kwota 2 miliardy złotych – przy takim nakładzie rząd jest w stanie tę kwotę zainwestować, aby pomóc mieszkańcom Bydgoszczy i Łęgnowa Wsi, aby przywrócić te tereny mieszkańcom.

Inne złożone poprawki dotyczą rewitalizacji przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nabrzeży Brdy z uwzględnieniem zagrożenia powodziowego, rozbudowy Filharmonii Pomorskiej i remontu śluz w tym w Bydgoszczy na drodze wodnej E70 od rzeki Brdy do Odry.

Padła też deklaracja, że poprawki te zostaną przez parlamentarzystów złożone ponownie. Jeśli w drugim czytaniu projektu budżetu zostaną odrzucone, wówczas – jak zapowiedziała Iwona Kozłowska – zostaną złożone w senacie jako poprawki senackie.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
umbra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
umbra
Gość
umbra

PO nic nie umie dla miasta załatwić.

Powiązane treści