Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -3 • L -4
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport„Pora na męskie decyzje”. Jakub Bednaruk złożył dymisję, ale pozostaje na stanowisku [AKTUALIZACJA]
Łuczniczka Bydgoszcz - Resovia Rzeszów (11), Bednaruk
23.12.2017 | 12:27

„Pora na męskie decyzje”. Jakub Bednaruk złożył dymisję, ale pozostaje na stanowisku [AKTUALIZACJA]

Łuczniczka wygrała tylko trzy mecze w pierwszej części sezonu ligowego.

Na zdjęciu: Jakub Bednaruk we wczorajszym meczu w Radomiu był wpisany do meczowego protokołu.

Fot. Andrzej Biernacki

Trener Łuczniczki Bydgoszcz złożył dymisję i oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Rezygnacja nie została przyjęta. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że po nowym roku do drużyny dołączy nowy przyjmujący.

– Czas na męskie decyzje – napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym szkoleniowiec bydgoszczan po przegranym 1:3 wyjazdowym meczu z Cerrad Czarnymi Radom w 14 kolejce PlusLigi. Trener Bednaruk więcej wyjawił w swoim następnym wpisie. – Złożyłem dymisję, zarząd jej nie przyjął – dodał. Jak przyznał, to dało mu dodatkowego „kopa” do pracy. Potwierdził, że niebawem będą roszady w kadrze.

– Wyniki osiągnięte do tej pory są dalekie od satysfakcjonujących – przyznał prezes Piotr Sienko. Dodaje jednak, że wierzy w lepsze wyniki drużyny w kolejnych pojedynkach. Zapewnił: – Trener Jakub Bednaruk ma pełne poparcie. Zarówno moje, jak i rady nadzorczej. 

Wszystko wskazuje na to, że do drużyny dołączą nowi zawodnicy. Według greckiego portalu SportsFeed, jest przesądzone przyjście do Łuczniczki przyjmującego Jewgienija Gorczaniuka. – Dopiero w tym roku poczułem, że jestem gotowy do przyjścia do ligi polskiej, choć już wcześniej miałem propozycje z polskich klubów – mówi Gorczaniuk w wywiadzie z greckim portalem. 30-letni Grek ukraińskiego pochodzenia ostatnio występował w klubie ligi greckiej M.A.S. Niki Aeginiou, a w przeszłości występował także m.in. w ligach katarskiej, tureckiej i ukraińskiej.

Na testach był też jeden z przyjmujących z Azerbejdżanu, ale jak się dowiedzieliśmy – nie przekonał on do siebie sztabu szkoleniowego Łuczniczki. Klub najprawdopodobniej pozyska także nowego rozgrywającego. To pokłosie problemów zdrowotnych Piotra Sieńki (jest po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego) oraz Edgardo Goasa, który tuż przed meczem w Radomiu trafił do szpitala pod kroplówkę.


Powiązane treści