Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka, która boli. Basket 25 przegrał finał Pucharu Polski w ostatnich 30 sekundach
Julie McBride, Weronika Gajda
06.03.2021 | 22:49

Turniej finałowy Pucharu Polski rozgrywany jest w Gdyni.

Na zdjęciu: Julie McBride zdobyła w półfinale z CCC 14 punktów. Bydgoszczanki, podobnie jak niedawno w lidze, także i dzisiaj przegrały dwoma punktami z drużyną z Dolnego Śląska.

Bydgoskie koszykarki odpadły w półfinale rozgrywanego w Gdyni turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski.

Podopieczne Piotra Kulpekszy rywalizację w turnieju w Arenie Gdynia rozpoczęły w piątkowy wieczór, kiedy to pewnie pokonały w ćwierćfinale I-ligową Polonię Warszawa 83:53. Polonia wygrała pierwszą kwartę 18:17, a od drugiej bydgoszczanki zaczęły wypracowywać sobie przewagę, choć do przerwy prowadzenie Basketu 25 było sześciopunktowe (38:32). Dopiero po przerwie uwidoczniła się przewaga bydgoskiej drużyny, która po 30 minutach prowadziła różnicą 23 punktów, a pojedynek z drużyną ze stolicy wygrała 30 punktami. Najlepszą zawodniczką pojedynku wybrano Cierrę Burdick, która do czternastu zdobytych punktów, dołożyła jeszcze dziesięć zbiórek.

SUZUKI PUCHAR POLSKI KOSZYKAREK – 1/4 FINAŁU – 5.03.2021 R.
KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – POLONIA WARSZAWA 83:53 (18:19, 20:13, 29:12, 16:9)

KS BASKET 25: Evans 19 (1×3), Burdick 14 (10 zb.), McBride 8 (8 as.), Michałek 8 (1×3), Międzik 3 (1×3) – Stankiewicz 11 (2×3), Faleńczyk 7 (5 zb.), W. Sobiech 5, Boonstra 4, W. Zasada 3 (1×3), Świątkowska 1.

POLONIA: Leszczyńska 13 (9 zb.), Sosnowska 12 (2×3, 7 zb., 7 as.), Pawłowska 9 (1×3), Bucyk 4, Olszewska 2 – Kędzierska 9 (2×3), Janczak 2, Kowalska 2, Błajda, Rudenko.

Sędziowały: Ewa Matuszewska, Agata Maj, Paulina Robak.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Leszek Pujdak.

W sobotnim półfinale, Basket 25 zmierzył się z CCC Polkowice, z którym niedawno grał w lidze. We własnej hali, bydgoszczanki przegrały 68:70 i w sobotę padł taki sam wynik. Tyle, że to bydgoski zespół zaczął bardzo dobrze, wygrał pierwszą kwartę 13:8, a w pewnym momencie prowadził nawet szesnastoma punktami. Polkowiczanki zniwelowały stratę, by po trzech kwartach przegrywać 53:54, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Jeszcze na 43 sekundy przed końcem, było 68:66 dla bydgoszczanek, jednak po chwili Ellenberg-Wiley trafiła zza linii 6,75 m, a Hampton dołożyła jeden punkt z linii rzutów wolnych.

SUZUKI PUCHAR POLSKI – 1/2 FINAŁU – 6.03.2021 R.
CCC POLKOWICE – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 70:68 (8:13, 20:25, 25:16, 17:14)

CCC: Ellenberg-Wiley 24 (2×3, 5 str.), Hampton 15 (2×3, 8 zb.), Gertchen 7 (1×3), Telenga 7 (7 zb.), Gajda 3 (5 as.) – Nacickaite 8, Stanković 6 (6 zb.), Kantzy.

KS BASKET 25: Evans 22 (1×3, 8 zb., 6 str.), Burdick 19 (14 zb.), McBride 14 (4×3, 5 as., 6 str.), Międzik 6 (2×3, 6 zb., 6 as.), Michałek 2 – Stankiewicz 5 (1×3), Boonstra.

Sędziowali: Paulina Gajdosz, Łukasz Andrzejewski, Agata Maj.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Andrzej Przechowski.

Na pocieszenie, w piątek kapitan bydgoskiej drużyny Elżbieta Międzik wygrała konkurs rzutów za trzy punkty, jaki rozegrano w trakcie turnieju finałowego. W niedzielnym finale CCC zagra z VBW Arką Gdynia, która w drugim dzisiejszym półfinale wygrała z AZS-em Lublin 85:80.