Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka w słabym stylu. Siatkarki Pałacu uległy Legionovii [ZDJĘCIA]
29.11.2020 | 20:18

Porażka w słabym stylu. Siatkarki Pałacu uległy Legionovii [ZDJĘCIA]

W Tauron Lidze siatkarek rozegrano jedenastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Oliwia Różański radziła sobie w ataku z bydgoskim blokiem.

Trzeciej kolejnej porażki doznały w Tauron Lidze siatkarki Polskich Przetworów Pałacu. Bydgoszczanki we własnej hali uległy DPD Legionovii.

Zespół z Legionowa, który szybko zakończył swoją przygodę z europejskimi pucharami (dwie porażki 0:3 z francuskim Brazers Angels w 1/16 finału Pucharu CEV), na krajowym podwórku kroczy ostatnio od wygranej do wygranej. Bydgoszczanki z kolei przegrały z Grot Budowlanymi 0:3 i Developresem Rzeszów 1:3.

Niedzielny mecz dla gospodyń rozpoczął się bardzo źle, bo rywalki w pierwszym secie prowadziły już 11:1 i ani na moment nie dały Pałacowi szansy na nawiązanie jakiejkolwiek rywalizacji. Trener Matela próbował ratować sytuację, biorąc przerwy na żądanie i dokonując zmian w szóstce, ale przyjezdne pierwszą partię wygrały do 12, a drugą do 15.

I choć trzeciego seta, bydgoszczanki zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść, to przyjezdne bardzo szybko odrobiły straty i w czwartej odsłonie postawiły kropkę nad i, wywożąc z Immobile Łuczniczki komplet punktów. Znakomicie w drużynie gości grały obie skrzydłowe – Rivero Marin i Różański, która odebrała statuetkę MVP.

Pałac zagra w następnej kolejce z E.Leclerc Moya Radomką Radom (6.12., 17:30).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 11 KOLEJKA – 29.11.2020 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 1:3
 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25)

PAŁAC: Michalewicz 3, Żurowska 11, Ziółkowska 7, Lijewska, Bidias 2, Różyńska 4 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Hawryła 6, Mazurek, Mucha 10, Dascalu 11.

DPD LEGIONOVIA: Grabka 3, Rivero Marin 20, Stafford 10, Oliveira Souza 5, Różański 18, Tokarska 8 oraz Lemańczyk (libero), Zdovc Sporer 1, Dąbrowska, Matejko, Kulig (libero).

Sędziowali: Katarzyna Sokół, Radosław Kaczor.
Komisarz Tauron Ligi: Krzysztof Ratajczak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Olivia Różański (DPD Legionovia Legionowo).