Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoseł Skutecki złoży mandat? Dostał propozycję od radnego
Paweł Skutecki
26.01.2017 | 19:21

Poseł Skutecki złoży mandat? Dostał propozycję od radnego

Radny Jakub Mikołajczak z PO domaga się rezygnacji posła Pawła Skuteckiego.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki był jednym z posłów Kukiz'15, którzy złożyli interpelację ws. linii kolejowej nr 208.

Fot. Sebastian Torzewski

Radny Jakub Mikołajczak zaproponował posłowi Pawłowi Skuteckiemu zrzeczenie się mandatu poselskiego. Jest to efekt interpelacji podpisanej przez polityka ugrupowania Kukiz’15.

Paweł Skutecki 12 stycznia złożył interpelację wraz z sześcioma innymi posłami swojego ugrupowania. Pismo posłów dotyczyło zmiany trasy pociągu TLK Moniuszko, w wyniku której skład pomijałby Bydgoszcz. Interpelacją podpisaną przez bydgoskiego posła oburzony jest radny Platformy Obywatelskiej Jakub Mikołajczak.

– Z wielkim zdumieniem i zażenowaniem przeczytałem interpelację nr 9284 do ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie połączenia kolejowego linii nr 208, jaką zgłosił Pan Poseł wraz z innymi parlamentarzystami klubu Kukiz`15 – zaczyna swój list Mikołajczak. Jak tłumaczy radny, poseł wniósł o pozbawienie Bydgoszczy jedynego połączenia kolejowego ze Szczecinem, co jest działaniem na szkodę miasta i mieszkańców.

Wnioskowana przez Pana Posła zmiana trasy pociągu TLK Moniuszko, przejeżdżającego obecnie przez Bydgoszcz, na trasę Warszawa-Iława-Grudziądz-Chojnice-Runowo Pomorskie-Szczecin spowoduje osłabienie komunikacyjne Bydgoszczy i Metropolii Bydgoskiej oraz wpłynie negatywnie na potencjał naszego miasta – pisze Mikołajczak. Zdaniem radnego, Skutecki nie powinien dłużej sprawować mandatu posła na Sejm RP. Dlatego też Mikołajczak do listu załączył gotowy do wypełnienia i podpisania druk zrzeczenia się mandatu.

Skutecki odniósł się już do propozycji Mikołajczaka na swojej stronie na facebooku. – Bydgoska polityka kolejny raz przekracza Rubikoń. Najpierw przez osiem lat nie zbudowali metra drogi ekspresowej, przed chwilą szef klubu PO – tak, ten od damskich gaci na wojskowym hełmie – złożył mandat, bo się znudził, a teraz wzywają mnie do złożenia mandatu posła, bo zamiast przeczytać interpelację, czytają blogi. Kosmos – napisał Skutecki. Załączył tez inną interpelację, dotyczącą inwestycji wymaganych Europejskim Porozumieniem w sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Międzynarodowym Znaczeniu. – To jest konkret, na który czekają bydgoszczanie, a nie szopki marginalnych radnych. Swoją drogą zapraszam na sensowną debatę live na temat inwestycji PO z ostatnich ośmiu lat – zakończył parlamentarzysta.


Powiązane treści