Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPosłowie z Bydgoszczy wybrani do komisji. Olszewski i Król zajmą się infrastrukturą
14.11.2019 | 10:58

Posłowie z Bydgoszczy wybrani do komisji. Olszewski i Król zajmą się infrastrukturą

Na zdjęciu: Poseł PiS Piotr Król i reprezentujący KO Paweł Olszewski będą pracować w komisji infrastruktury. Olszewski został jej przewodniczącym, a Król - jednym z jego zastępców.

Fot. Szymon Fiałkowski

Posłowie z okręgu bydgoskiego zostali wybrani do komisji sejmowych. Warto dodać, że dwóch posłów z Bydgoszczy będzie zasiadać m.in. w komisji infrastruktury czy komisji zdrowia.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Olszewski został wybrany przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Jednym z jego zastępców będzie inny bydgoski parlamentarzysta – Piotr Król z PiS. Król już w zeszłej kadencji zasiadał w komisji, która zajmuje się sprawami budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, sprawy transportu lądowego i powietrznego, poczty oraz geodezji i kartografii. Mieszkańcy Bydgoszczy i regionu oczekują, że obaj posłowie w trakcie prac komisji zajmą się kwestią budowy drogi ekspresowej S10 – Olszewski w kampanijnych wystąpieniach wielokrotnie deklarował walkę o przyspieszenie prac nad nią.

Poza komisją infrastruktury, Król będzie też zasiadał w komisji do spraw energii i Skarbu Państwa. Jej członkinią będzie także jego klubowa koleżanka Ewa Kozanecka – ponadto będzie ona też pracować w komisji ds. kontroli państwowej oraz komisji polityki społecznej i rodziny. Do niej należy także posłanka PO Iwona Kozłowska.

Co z pozostałymi posłami PiS? Tomasz Latos tradycyjnie zasiądzie w komisji zdrowia, a także w komisji ds. łączności z Polakami za granicą i komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. Bartosz Kownacki wybrał komisje sprawiedliwości i praw człowieka oraz obrony narodowej. W przypadku Łukasza Schreibera nie ma żadnych danych o przynależności do jakiejkolwiek komisji.

Czas na Lewicę. Jan Szopiński będzie współpracował z Tomaszem Latosem w komisji zdrowia, a także zasiadał w gremium zajmującym się administracją i sprawami wewnętrznymi. Krzysztof Gawkowski zgłosił się natomiast do komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Posłanka PO Magdalena Łośko została członkinią komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Warto też dodać, że w trakcie pierwszego posiedzenia nowego Sejmu została ona wybrana na jednego z 20 posłów sekretarzy. Były europoseł Tadeusz Zwiefka trafił do komisji ds. Unii Europejskiej. Wybrany z list PSL Dariusz Kurzawa także będzie zasiadał w komisji edukacji, a także w komisji sportu i turystyki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści