Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posterunek Policji w Niemczu. Czy inwestycja zostanie wykonana?

Dodano: 09.01.2023 | 07:17

Na zdjęciu: Policja planuje uruchomienie nowego posterunku w Niemczu.

Fot. Szymon Fiałkowski

We wrześniu 2021 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy Wójtem Osielska a Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy wyrażający wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie siedziby Posterunku Policji w Niemczu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie wygląda ta sprawa.

Od czasu zlikwidowania posterunku w roku 2013, w Osielsku działał jedynie punkt przyjęć interesantów. W 2021 roku policjanci informowali, że wszystko idzie w dobrym kierunku, aby nowy posterunek powstał w Niemczu. Sygnatariusze listu, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim zapewnienie miejsca obsługi interesantów, jako konieczne uznali budowę nowej siedziby Posterunku Policji w Niemczu.

W tym celu Gmina Osielsko zadeklarowała przekazanie policji działki o powierzchni 1.749 m2 stanowiącej własność gminy, położonej w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy natomiast zobowiązała się do zbudowania na tej działce posterunku policji. Zasięgiem swojego działania jednostka ta obejmować będzie gminę Osielsko i wszystkie jej sołectwa, a warunki obsługi interesantów, a także pracy policjantów zmienią się diametralnie.

Jak obecnie wygląda sprawa? Postanowiliśmy zapytać o to bydgoskich policjantów. – Planowana inwestycja jest na etapie prowadzenia kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę siedziby Posterunku Policji w Niemczu w formule zaprojektuj i wybuduj – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

– Wyznaczono termin otwarcia ofert na dzień 18 stycznia 2023 roku. Zadanie planowane jest do sfinansowania przez Budżet Policji tj. częściowo w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2022-2025 i częściowo w ramach budżetu podstawowego do kwoty rozstrzygniętych postępowań przetargowych zarówno na roboty budowlane, jak i wyposażenie Posterunku. Ponadto, Gmina Osielsko zadeklarowała współfinansowanie w kwocie 500 000 zł. Prace budowlane rozpoczną się po rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz po zawarciu umowy z wykonawcą – dodaje funkcjonariuszka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments