Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posterunek policji w Niemczu. Na kiedy planowane jest zakończenie prac?

Dodano: 15.11.2023 | 09:08

Na zdjęciu: Obiekt budowany jest przy rondzie łączącym ulice Bydgoską i Słowackiego

Fot. Szymona Fiałkowski / zdj. ilustracyjne

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Niemczu (gm. Osielsko). Sprawdzamy na kiedy planowane jest zakończenie prac i ile przewidzianych jest etatów.

Obiekt budowany jest przy rondzie łączącym ulice Bydgoską i Słowackiego. Przetarg na realizację zadania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wygrała spółka Bydgosta. Zasięgiem nowy posterunek ma obejmować gminę Osielsko. Przypomnijmy, że Osielsko miało kiedyś posterunek. Zlikwidowano go ponad dekadę temu. Od tamtego czasu działał jedynie punkt przyjęć interesantów.

– Wartość kosztorysowa inwestycji – Budowa Posterunku Policji w Niemczu – wynosi ponad 4,7 mln złotych – łącznie z wyposażeniem obiektu – wyjaśnia mł. insp. Monika Chlebicz rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. – 5 stycznia 2022 r. Gmina Osielsko przekazała nieodpłatnie nieruchomość o powierzchni 1.749 m2 , aktem notarialnym w formie darowizny Skarbowi Państwa w trwały zarząd Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, pod budowę nowej siedziby posterunku. Gmina Osielsko współfinansuje budowę w kwocie 500 tys. zł – dodaje mł. insp. Monika Chlebicz.

Policjanci przekazali nam, że budowa powinna zostać zakończona do lipca 2024 roku. O składzie etatowym posterunku zdecyduje Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy. Wstępnie przewidywanych jest tam 13 etatów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments