Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posterunek policji w Niemczu. Rozpoczęła się budowa

Dodano: 03.11.2023 | 08:36

Na zdjęciu: Obiekt powstaje przy rondzie łączącym ulice Bydgoską i Słowackiego

Fot. IN

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Niemczu (gm. Osielsko). Na ten cel gmina przekazała działkę przy ul. Bydgoskiej/Słowackiego.

Obiekt powstaje przy rondzie łączącym ulice Bydgoską i Słowackiego. Działkę pod inwestycję przekazała Gmina Osielsko. Samorząd z Osielska dodatkowo dofinansował budowę posterunku w kwocie 500 tys. zł. Reszta środków zarówno na budowę jak i wyposażenie budynku pochodzi ze środków własnych Policji tj. częściowo w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2022-2025 i częściowo w ramach budżetu podstawowego. Inwestycję realizuje spółka Bydgosta. Ta firma odpowiedzialna była także za projekt, ponieważ przetarg ogłoszono w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Zasięgiem nowy posterunek ma obejmować gminę Osielsko. Przypomnijmy, że Osielsko miało kiedyś posterunek. Zlikwidowano go ponad dekadę temu. Od tamtego czasu działał jedynie punkt przyjęć interesantów. W związku z rozwojem m.in. budownictwa na terenie gminy część osób zaznaczała, że budowa tego typu miejsca jest konieczna, gdyż wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments