Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoświąteczny paraliż ronda Kujawskiego. Autobusy notują olbrzymie opóźnienia [UTRUDNIENIA NA ŻYWO]
27.12.2019 | 15:35

Poświąteczny paraliż ronda Kujawskiego. Autobusy notują olbrzymie opóźnienia [UTRUDNIENIA NA ŻYWO]

Na zdjęciu: Korki na ulicy Kujawskiej zaczęły się tworzyć już w okolicy południa.

Fot. Sebastian Torzewski

Pierwszy dzień po Świętach Bożego Narodzenia na bydgoskich ulicach nie okazał się łatwy. Szczególnie w rejonie ronda Kujawskiego, gdzie już od wczesnych godzin popołudniowych zaczęły tworzyć się spore korki.

Cisza przed burzą – tak w skrócie można opisać to, co dzieje się już od kilku godzin w rejonie ronda Kujawskiego. W dni świąteczne nawet ten, tymczasowy przecież węzeł, nie był szczególnie oblegany. Ale już w piątek kierowcy masowo zaczęli się tam pojawiać, stąd systematycznie otrzymywane przez nas sygnały o utrudnieniach w rejonie Zielonych Arkad. Część osób wybrała się bowiem po kolejne, tym razem poświąteczne zakupy, ale problemy z przejazdem przez tymczasowe ronda notowali zmotoryzowani udający się właściwie we wszystkich kierunkach.

W ten sposób już po godzinie dwunastej do naszej redakcji zaczęły docierać ostrzeżenia, aby – w miarę możliwości – okolice ronda Kujawskiego omijać. Bardzo długi korek utworzył się szczególnie na wlocie od strony ronda Inowrocławskiego, sznur samochodów pojawił się także (z uwagi na zwężenia) na północnej jezdni ulicy Wojska Polskiego. W cierpliwość musieli jednak uzbroić się również ci, którzy na Wzgórze Wolności chcieli dotrzeć od strony ulicy Solskiego.

Korki w rejonie ronda Kujawskiego bardzo mocno odbiły się na punktualności autobusów komunikacji miejskiej. Jak się dowiedzieliśmy, przed godziną 15:00 autobusy najdłuższych w mieście linii nr 69 oraz 89 notowały aż 40-minutowe opóźnienia. Nie należały do rzadkości sytuacje, gdy pojazdy obu linii docierały na przystanek… w tym samym momencie. Co jednak bardziej symptomatyczne, takie sytuacje notowały także autobusy linii nr 80 (jadące od strony lotniska), które kursują z odstępem… półgodzinnym.

Aktualnie korków i spowolnionego ruchu można spodziewać się także na ulicy Jagiellońskiej (kierunek rondo Jagiellonów), Wałach Jagiellońskich (także ze względu na chęć wjazdu w rejon ronda Kujawskiego) oraz ul. Spornej (kierunek Fordon).

Utrudnienia drogowe na żywo można śledzić na naszym portalu w serwisie TRAFFIC, a także na specjalnym fanpage’u na Facebooku oraz Twitterze.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RomanB
RomanB
1 rok temu

Co stoi na przeszkodzie żeby podzielić inwestycję na odcinki, tak jak drogi szybkiego ruchu? Rondo bernardyńskie już powinno być przejezdne dla aut i tramwaji w kierunku ul. Toruńskiej. Korki na górnym tarasie byłyby dużo mniejsze. Ale to zbyt skomplikowane dla małych ludzi.

Powiązane treści