Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaROZRYWKA I KULTURACo w weekend?Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim rozpoczęła lato na Miedzyniu [ZDJĘCIA]
25.06.2022 | 15:07

Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim rozpoczęła lato na Miedzyniu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Fotopstryk Usługi Fotograficzne

W piątkowy wieczór odbyła się pierwsza Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. Nowy cykl letnich imprez odbywa się dzięki zaangażowaniu społeczników z Miedzynia i Prądów oraz głosów mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim to – poza Kanałem Kultura – kolejny cykl darmowych wydarzeń, który tego lata odbędzie się w rejonie Kanału Bydgoskiego. Podobnie jak seria koncertów, organizacja imprez jest możliwa dzięki głosom mieszkańców na projekt społeczny zgłoszony w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Cykl zainaugurowała piątkowa Świętojańska Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim, która rozpoczęła się o godzinie 18:00 na dawnym placu tanecznym, usytuowanym w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy nasypie kolejowym, w pobliżu pętli tramwajowej Wilczak. W piątek do wspólnej zabawy zachęcał zespół Bromberg Stadt Quintett. – Urozmaiceniem dla uczestników była możliwość plecenia wianków, która cieszyła się ogromnym powodzeniem zarówno u dorosłych, jak u dzieci – podkreśla Dariusz Smól, osiedlowy radny z Miedzynia i Prądów oraz jeden z organizatorów Potańcówek nad Kanałem Bydgoskim.

Kolejna Potańcówkę nad Kanałem Bydgoskim zaplanowano 6 sierpnia, na polanie przy VI śluzie obok obiektów Gwiazdy. Do wspólnej zabawy zachęcać będzie znany bydgoski zespół Żuki. Ostatnia impreza, w rytmie lat 80. i 90., odbędzie się 19 sierpnia na placu tanecznym w rejonie pętli tramwajowej. Poprowadzi ją doświadczony DJ i wodzirej Piotr Wardowski. Sierpniowe potańcówki rozpoczną się o godzinie 19:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments