Bydgoszcz
5C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
16C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePotrącenie na Fordońskiej. Osobówka uderzyła w pieszą
Fordońska Brzechwy Bydgoszcz
29.05.2018 | 10:15

Potrącenie na Fordońskiej. Osobówka uderzyła w pieszą

Do wypadku doszło we wtorek nad ranem - informują policjanci.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na przejściu w rejonie skrzyżowania ulic: Fordońskiej oraz Brzechwy.

Fot. Google Street View

We wtorek rano na ulicy Fordońskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Brzechwy doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny siódmej. – Na przejściu dla pieszych w kobietę przeprowadzającą rower uderzył kierowca mazdy – potwierdza w rozmowie z nami kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak podkreśla, nie są jeszcze znane okoliczności tego wypadku. Wiadomo jedynie, że poszkodowana została przewieziona karetką do jednego z bydgoskich szpitali.

Skrzyżowanie Fordońskiej z Brzechwy jest uznawane za jedno z najbardziej niebezpiecznych na terenie Fordonu. Relatywnie często dochodzi tam do potrąceń z uwagi – w maju ub. roku w następstwie potrącenia w tym miejscu zmarł 56-letni mężczyzna. Sprawca wypadku – 64-letni ksiądz Stanisław F. (w momencie zdarzenia był pijany) został w grudniu skazany na cztery lata więzienia. 

Po postulatach mieszkańców drogowcy zaplanowali w tym miejscu instalację sygnalizacji świetlnej. Od wielu miesięcy informują oni jednak, że znajduje się ona w fazie projektowania.

Powiązane treści