Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoważna awaria mostu Uniwersyteckiego. Obiekt musi zostać zamknięty!
29.01.2021 | 15:14

Poważna awaria mostu Uniwersyteckiego. Obiekt musi zostać zamknięty!

Na zdjęciu: Most Uniwersytecki został zamknięty bezpośrednio po otrzymaniu przez ZDMiKP ekspertyzy - w piątek, 29 stycznia.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otrzymał ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego mostu Uniwersyteckiego. – Wykazane w niej uszkodzenia zmuszają nas do zamknięcia obiektu – mówi dyrektor ZDMiKP Wojciech Nalazek.

Informację o natychmiastowym zamknięciu mostu Uniwersyteckiego przekazano na pilnie zwołanej przed siedzibą drogowców przy ulicy Toruńskiej konferencji prasowej. Z ekspertyzy, która trafiła na biurko dyrektora Nalazka, wynika, że uszkodzone są punkty mocowań want. – Błąd popełniono najprawdopodobniej już na etapie projektowym – wskazywał Nalazek.

Wiadomo, że przez kilka tygodni obiekt (otwarty zaledwie siedem lat temu – w grudniu 2013 roku) będzie niedostępny. W najbliższych 2-3 tygodniach ma być wyłoniony wykonawca podparć dla mostu, a następnie firma, która dokona napraw.

W związku z zamknięciem mostu linia autobusowa nr 57 będzie kierowana z jego pominięciem.

Więcej informacji wkrótce.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RomB
RomB
26 dni temu

Pięknie. Kujawska rozkopana, Toruńska nieprzejezdna dla tramwaju i ruchu drogowego. Winnych nie ma, Bruski i Prokuratura mają się dobrze.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
26 dni temu

Rozumiem że cały ZDMiKP nadal w dobrych humorach… śmierdzi tu prokuratorem na kilometr

Bozenka
Bozenka
26 dni temu

Do RomB, a czy ty myślisz, że oni tylko czekali, co by tu rozkopać, a potem zamknąć. Takie rzeczy się zdarzają i myślę, że wszyscy chcą dobrze. A ludzie mierzą innych swoją miarką. Ty pewnie byś tak zrobił! I jeszcze jedno, bo jak żonie popsuje się pralka, to pewnie jej wina. Zacznij myśleć człowieku!!!!

Mario budowlaniec
Mario budowlaniec
26 dni temu

Jutro otwieram firmę budowlaną-specjalizacja, PODPIERANIE MOSTÓW, WIADUKTÓW. W Bydgoszczy na dzień dobry są trzy zlecenia do wykonania

Tomek
Tomek
26 dni temu

To są tak zwane tanie budowy na podstawie tanich oferantów

Migacz
Migacz
26 dni temu

Jest dobrze, warszawskie sie walą, uniwersytecki urywa, jeszcze kilka zostało, wałek na wałku wałkiem pogania. Kto za to zapłaci? Pan zapłaci i Pani zapłaci.

Atomy
Atomy
26 dni temu

Och, jakie to typowo Polskie. Tylko narzekać. Czego się dziwimy, jak przetarg musi wygrać najtańszy, bo takie mamy prawo. Trzeba ruszyć na Wiejską do Warszawy i tam zrobic porządek!!!!

Magdalena
Magdalena
26 dni temu

Może w takim razie pan Bruski wydłuży czas pracy żłobków i świetlic szkolnych? Bo nie wiem jakim cudem wychodzząc z pracy o 16 z osiedla Bartodzieje na Szwederowo dojadę w 30min gdy całe miasto zakorkowane przez remonty dróg i mostów. Masakra! A może ZDMiK ma jakiś nowy latający środek transportu?

Jan III Sobieski
Jan III Sobieski
26 dni temu

A zabawa w mafii politycznej nadal trwa 🙂 raport wyszedl po 7 latach bo skonczyl sie okres gwarancyjny, i zabawa trwa…

Jacek
Jacek
26 dni temu

Czy ktoś jeszcze nad tym miastem panuje? Grozi nam paraliż komunikacyjny. To jest efekt braku stanowczych kroków wobec ZDMiKP. Ta instytucja już dawno powinna zostać zlikwidowana i powołana nowa, ale nikt z jej pracowników nie powinien w niej być zatrudniony.

Sebastian
Sebastian
26 dni temu

Skoro to błąd projektowy to pamiętajmy ze projekt zlecono i zatwierdzono za czasów dombrowicza….ktory zreszta na otwarciu tego mostu wszędzie sie chwalił ze to jego inwestycja a nie bruskiego….

Zlotowlosa
Zlotowlosa
26 dni temu

Co za ‘Fachowcy’ ten most projektowali ? Pewnie po studiach zaocznych byli 😂

Anna
Anna
26 dni temu

16 października 2010 roku Dombrowicz podpisał umowę na wykonanie zadania z terminem zakończenia do 30 listopada 2013 roku.
Obiekt zaprojektował mgr inż. Tadeusz Stefanowski (Transprojekt Gdańsk), a zbudowało go konsorcjum firm GOTOWSKI BKiP i MOSTY Łódź.

Adam
Adam
26 dni temu

Masakra.. wszystko się wali dookoła.. czekam tylko aż River Tower i Nordic Tower będą grozić zawaleniem.. Wiadukty Warszawskie ruina.. trasa Uniwersytecka też dramat..
Skoro tak się u nas buduje, to zakładam firmę budowlaną 💪

Jan
Jan
26 dni temu

A winnych oczywiście brak! Czy projektant/wykonawca/nadzorca nie powinni bulić ciężkich odszkodowań? Pewnie w normalnym kraju tak jest. A u nas jak zwykle zapłaci frajer podatnik, który przez tych „speców” będzie kolejne lata stał w korkach…

NIK
NIK
26 dni temu

Parafrazując klasyka …”Bydgoszcz w ruinie” ?

Marek
Marek
26 dni temu

Takie rzeczy nie powinny die zdarzyć Kujawska rozkopana Ale tramwaj podstawa na wojska Polskiego za chwile most rozbiora i wiadukt warszawski brawa brawa Do dymisji zdmkp wrac z Bruskim tyle w temacie

Zenek
Zenek
26 dni temu

12 grudnia 2013 oddano most do użytku z 8 letnią gwarancją która niczego najwidoczniej nie obejmuje skoro szuka się wykonawców. W 2007 wyremontowane zostały wiadukty Warszawskie z trwałością ponoć na 30 lat . W 2019 na Armii krajowej został przebudowany wiadukt z „krzywoscia” jezdni. W całej Bydgoszczy nie działa tzw. zielona fala a skrzyżowania żyją własnym życiem a człowiek który to przez lata budował awansował na Dyrektora zdmikp. Dodam tylko że pracownicy zdmikp za każdy projekt w mieście pobierają od lat dodatkowo wynagrodzenia za pracę w ramach podstawowych godzin pracy ( jak w Grecji). Niech każdy wyciągnie sam wnioski i… Czytaj więcej »

Lok_Pat
Lok_Pat
26 dni temu

Budowlańcy już pieniążki liczą, bo wszystko się kryje za „odpowiedzialnością” urzędniczą…
Czy słyszał ktoś, aby jakiś pracownik administracji „publicznej” (politycznej) płacił za swoje błędy z własnej kieszeni??
Cały ratusz na manifestacjach się pod boki podpiera, to i mosty trzeba podbierać:):) Jakby urzędnicy/ politycy zajęli się tym za co im płaca mieszkańcy, to nie było by takich cyrków. Swoją droga im mniej inwestycji tym chyba lepiej…Stare jakoś stoją, a największy problem jest z tymi z XXI wieku:):)
Szkoda, że do wyborów tak daleko, mieszkańcy zdążą zapomnieć o korkach i extra kosztach.

Cza cza
Cza cza
26 dni temu

Jak tak dalej pójdzie to zamienimy drogi ze ścieżkami rowerowymi, może tekturowe wiadukty i mosty wytrzymają. A może tak powołać miejski zarząd wiaduktów i mostów sp. z o o:) Zawsze miejsce dla paru partyjnych „dygnitarzy” się znajdzie….może nawet europoseł spod Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie i pewien poseł inwalida od s5. A swoją drogą to na pewno trasa uniwersytecka ugięła się pod ciężarem tęczy:) Teraz nam przyjdzie szukać winnego jak garnka złota na końcu tęczy…. Gwarancja minęła albo nie obejmuje….
No cóż Ratusz Bydgoszcz – s-ka b. o.

Ra_tusz
Ra_tusz
26 dni temu

Jakie to szczęście, że ratusz pogardził 50% dotacja do hali lekkoatletycznej dla Zawiszy. Stara może cieknie, ale na pewno trwalsza niż inwestycje miasta z tego wieku:) Można powiedzieć, jaka władza lokalna takie inwestycje. Ciężko tutaj szukać winnego w Warszawie, czy nawet Toruniu:):) Jedyna nadzieja, że młyny na wyspie młyńskiej nie były budowane od zera przez obecną ekipę…może nie udało ich się na tyle „naprawić” aby były niebezpieczne:):)

Majkel
Majkel
26 dni temu

Przecież już jest otwarta obwodnica Bydgoszczy nie ma na co narzekać trzeba omijać Bydgoszcz😁

Majkel
Majkel
26 dni temu

Omijać Bydgoszcz

Majkel
Majkel
26 dni temu

Jestem

Zenek
Zenek
26 dni temu

Obwodnica otwarta ale ograniczenie do 80 bo dzika zwierzyna biega :). Swoją drogą na stronie zdmikp jest zamieszczona ekspertyza mostu z której wynikają dwie rzeczy: firma ją wykonująca jest podwykonawcą Kormostu patrz Gotowskiego dalej zwanym Wykonawcą:) i druga cytuje: „Nie stwierdzo istotnych dla nośności wad w spoinach węzłów”, czyli wady są ale nieistotne :). Szykujmy kasę mieszkańcy trzeba sobie most naprawić, kolejny :/.

Totalny frustrat
Totalny frustrat
25 dni temu

Ale frustracji wyziewa z ludzi jak im pozwolić mielić jęzorkami. Ekspertyzy robi się dla bezpieczeństwa, póki co cieszą się domniemaniem rzetelności, więc chyba dobrze, że udało się dostrzec problemy, które należy rozwiązać. Jeśli okaże się, że powstały one wskutek czyiś zaniedbań, wówczas przyjdzie czas na analizy odpowiedzialnościowe. Konstrukcje techniczne zawsze obarczone są możliwością awarii i wszelkie przeglądy mają zapobiegać wystąpieniu większych uszkodzeń. Dobry komentarz z pralką, ale dorzuciłbym jeszcze cyklistów. I listonosza, który przyniósł ulotkę z reklamą tej pralki.

dziadek
dziadek
25 dni temu

Pożyjemy zobaczymy co było przyczyną zamknięcia pechowego mostu Najpierw nazwa, najbardziej znane osoby z regionu w walce z komuną Rulewski, Sikorski, Bartoszcze .A u nas Kaczyński osoba o małym poparciu społecznym 10 do 20% ,który stwierdził że Bydgoszcz i bydgoszczanie są parszywi gratulacje dla tych co go popierają . On was nie opluł to deszcz pada ,wraz z bratem prawdziwe legendy SOLIDARNOSCI HA HA HA Gdyby stanął jeden na drugim to nie dosięgną do pięt Rulewskiemu czy Sikorskiemu Gdzie oni byli w stanie wojennym tchórze

Mariusz
Mariusz
25 dni temu

na pewno covid 19 go zaatakował

Janek
Janek
25 dni temu

Winny wskazany czyli teraz miasto i ZDM powinny zatrudnić niezależnego Specjalistę aby ocenił co zawiodło i aby potwierdził program naprawczy wg ekspertyz zleconych przez Kormost czyli przez Wykonawcę mostu !!!! Ty o ważne jo to są pieniądze bydgoszczan!!! Domagajmy się tego no zaplacimy wszyscy niemało …
Urząd Marszałkowski (bo dotacja z UE) na kontrolę zapraszamy, obejrzeć papiery wykonane na zlecenie wykonawcy, powołać eksperta niezależnego bo wydano pieniądze UE na VOD co nie działa!

Janek
Janek
25 dni temu

Winny wskazany czyli teraz miasto i ZDM powinny zatrudnić niezależnego Specjalistę aby ocenił co zawiodło i aby potwierdził program naprawczy wg ekspertyz zleconych przez Kormost czyli przez Wykonawcę mostu !!!! To bardzo ważne ponieważ są to pieniądze bydgoszczan!!! Domagajmy się tego bo zaplacimy wszyscy niemało …

Urząd Marszałkowski (dotacja inwestycji z UE) na kontrolę zapraszamy, obejrzeć papiery wykonane na zlecenie wykonawcy, powołać eksperta niezależnego bo wydano pieniądze UE na COŚ co nie działa!

Damian
Damian
25 dni temu

Bruskiego wyjebać i całą ta kureska platformę obywatelską złodzieje tylko pieniądze i lewizna

Emilia
Emilia
24 dni temu

Moze niech od razu chodnik dla pieszych zrobią!

Pawel
Pawel
24 dni temu

Damian, debil.

Powiązane treści