Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 12 • L 9
23C
Sr
18C
Czw
18C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPowstaną nowe wiaty na przystankach autobusowych. Znamy ich lokalizacje
Autobus - linia 60, kierunek Błonie_ plac Weyssenhoffa - SF-1
07.11.2019 | 11:19

Powstaną nowe wiaty na przystankach autobusowych. Znamy ich lokalizacje

Nowe wiaty zostaną ustawione na pięciu przystankach - informują drogowcy.

Na zdjęciu: Nowa wiata przystankowa zostanie ustawiona m.in. na przystanku przy placu Weyssenhoffa, gdzie zatrzymują się autobusy linii 52, 59, 60, 64 i 67.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy drogowcy przygotowują się do zamontowania nowych wiat na przystankach autobusowych. – Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania – mówią.

Nowe wiaty zostaną zamontowane na pięciu przystankach obsługiwanych przez autobusy komunikacji miejskiej. Lokalizacje powstania nowych wiat to: ks. Schulza/Szubińska (dla autobusów linii 53 i nocnej 32N), Wysoka/Koszarowa (57), plac Weyssenhoffa (52, 59, 60, 64, 67), Śniadeckich/Gdańska (67) i Armii Krajowej/Jeździecka (52).

Jak informują drogowcy, wiaty będą wyposażone w szyby boczne o niewielkich rozmiarach. Ma to związek z ograniczoną szerokością pasa drogowego na wspomnianych już przystankach. Już wcześniej, nowe wiaty zostały zamontowane m.in. na trasie Uniwersyteckiej (zatrzymują się tam autobusy linii 66 i 86) czy na węźle Szarych Szeregów.

Niebawem drogowcy mają wyłonić wykonawcę tego zadania. – Zadaszone przystanki to standard w przypadku nowych inwestycji – mówią.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści