Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 8 • L 7
10C
Czw
8C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
4C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPowstaną nowe wiaty na przystankach autobusowych. Znamy ich lokalizacje
Autobus - linia 60, kierunek Błonie_ plac Weyssenhoffa - SF-1
07.11.2019 | 11:19

Powstaną nowe wiaty na przystankach autobusowych. Znamy ich lokalizacje

Nowe wiaty zostaną ustawione na pięciu przystankach - informują drogowcy.

Na zdjęciu: Nowa wiata przystankowa zostanie ustawiona m.in. na przystanku przy placu Weyssenhoffa, gdzie zatrzymują się autobusy linii 52, 59, 60, 64 i 67.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy drogowcy przygotowują się do zamontowania nowych wiat na przystankach autobusowych. – Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania – mówią.

Nowe wiaty zostaną zamontowane na pięciu przystankach obsługiwanych przez autobusy komunikacji miejskiej. Lokalizacje powstania nowych wiat to: ks. Schulza/Szubińska (dla autobusów linii 53 i nocnej 32N), Wysoka/Koszarowa (57), plac Weyssenhoffa (52, 59, 60, 64, 67), Śniadeckich/Gdańska (67) i Armii Krajowej/Jeździecka (52).

Jak informują drogowcy, wiaty będą wyposażone w szyby boczne o niewielkich rozmiarach. Ma to związek z ograniczoną szerokością pasa drogowego na wspomnianych już przystankach. Już wcześniej, nowe wiaty zostały zamontowane m.in. na trasie Uniwersyteckiej (zatrzymują się tam autobusy linii 66 i 86) czy na węźle Szarych Szeregów.

Niebawem drogowcy mają wyłonić wykonawcę tego zadania. – Zadaszone przystanki to standard w przypadku nowych inwestycji – mówią.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści