Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar fabryki pianek w Bydgoszczy. Straty wyceniono na kilka milionów złotych [ZDJĘCIA]
25.06.2021 | 13:52

Pożar fabryki pianek w Bydgoszczy. Straty wyceniono na kilka milionów złotych [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Do pożaru w fabryce doszło w nocy ze środy na czwartek.

Fot. Jakub Soboczyński

Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek na terenie pozachemowskim. Spłonęła część produkcyjna firmy wytwarzającej piankę poliuretanową.

Służby ratownicze zostały wezwane na miejsce o godz. 1 w nocy. Jak informowaliśmy już wczoraj, działania gaśnicze prowadziło trzynaście zastępów straży pożarnej z Bydgoszczy i Solca Kujawskiego. Gdy przyjechały na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty.

W pożarze nikt nie ucierpiał, a akcja gaśnicza pozwoliła uratować budynek biurowy. Spłonęła jednak przylegająca do niego część produkcyjna. Straty szacowane są na ok. 7 mln zł. Wartość uratowanego mienia to ok. 1 mln zł.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. – Wczoraj odbyły się oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na dzisiaj planowane są kolejne działania – mówił nam w piątek przed południem kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy. Sprawę będzie wyjaśniać prokuratura. Obecnie czynności prowadzone są w kierunku art. 188 Kodeksu karnego, czyli zniszczenia mienia. Możliwe jednak, że w toku śledztwa czyn zostanie zakwalifikowany pod art. 163 KK, zakładający sprowadzenia zdarzenia (np. pożaru), które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Fabryka pianek poliuretanowych ma niespełna 40-letnią tradycję i była dotąd wiodącym producentem elementów z pianki w Europie. Z właścicielami firmy nie udało nam się dziś skontaktować.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
2 miesięcy temu

Prawdopodobnie autor pomylił dawny Zakład Pianek wchodzący w skład ZACHEMU, a obecnie jedną ze Spółek grupy chemicznej CIECH S.A. z lokalnym wytwórcą elementów z pianek formowanych.
CIECH Pianki ma się dobrze i realizuje swoją działalność bez przeszkód

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

To w końcu jaka firma od pianek się nieszczęśliwie spaliła? Bo w samym Zachemie są z 3 takie zakłady…

Powiązane treści