Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePożar poddasza w bloku. Agresywny lokator ruszył z nożem na funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]
28.05.2024 | 20:10

Pożar poddasza w bloku. Agresywny lokator ruszył z nożem na funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Radziejów

Do sprawy wyjaśnienia przyczyn i okoliczności pożaru zatrzymany został 41-latek. Mężczyzna – jak relacjonują funkcjonariusze – zachowywał się agresywnie, a w pewnym momencie ruszył z nożem w ręku na policjantów.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru, jaki w ubiegły wtorek, 21 maja wybuchł w jednym z bloków przy ul. Działkowej w Radziejowie, a służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu tuż przed godziną dziewiętnastą. – Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze bloku – relacjonuje asp. sztab. Marcin Krasucki z zespołu prasowego komendy w Radziejowie.

Jednocześnie, do policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, szybko dotarła informacja o mężczyźnie, który znajdował się w klatce schodowej budynku, a jednocześnie miał biegać z nożem w ręku i stwarzać zagrożenie. – Nie reagował na nasze polecenia, krzycząc, ruszył na policjantów i strażaka z nożem – relacjonują mundurowi. Jeden z funkcjonariuszy musiał użyć broni, oddając strzał ostrzegawczy. Agresywnego 41-latka obezwładniono i zatrzymano. Wiadomo też, że w pożarze został on poszkodowany i doznał poparzeń ciała. – Wstępnie ustaliliśmy, że zatrzymany jest mieszkańcem bloku i to on jest prawdopodobnym sprawcą podpalenia – dodaje Krasucki. Dodajmy, że inni lokatorzy nie ucierpieli w tym pożarze.

Wiadomo jednocześnie, że mężczyznę śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala, gdzie przechodził badania, a w placówce asystowali mu mundurowi. Okoliczności pożaru ustalane są w śledztwie, kluczowa dla jego losów i ewentualnych zarzutów wobec zatrzymanego będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, który już dokonał oględzin obiektu. Z pożarem walczyło kilka zastępów straży pożarnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments