Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar w Myślęcinku. Ewakuowano prawie 50 osób

Dodano: 29.11.2023 | 09:21

Na zdjęciu: Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

Fot. SF

W środę nad ranem doszło do pożaru w Osielsku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Służby ratownicze zostały wezwane do Myślęcinka o godz. 5:12. Doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Kąkolowej, niedaleko Szpitala Eskulap.

Pożar był silnie rozwinięty. Po przybyciu na miejsce strażaków trwała już ewakuacja mieszkańców. Niektórzy z powodu silnego zadymienia mieli odciętą drogę ucieczki, więc konieczne było użycie drabin. Ostatecznie ewakuowano 48 osób, w tym 7 z pomocą strażaków i wykorzystaniem drabin.

Jedna osoba w szpitalu

Trzy osoby z mieszkania, w którym doszło do pożaru, zostały przebadane na miejscu. Ratownicy medyczni zbadali także kobietę z innego mieszkania, która następnie została przewieziona do szpitala na obserwację.

Po godzinie sytuacja była już opanowana. Pożar objął jedno mieszkanie – pozostałe lokale nie zostały zniszczone i najprawdopodobniej nadają się do dalszego użytkowania. Trwa jeszcze ich sprawdzanie. Na miejscu obecne są także władze Osielska, które działają razem z zarządcą budynku w celu przywrócenia go do użytkowania. Tymczasowo odłączone zostały media.

Na miejscu pracowało ponad 30 strażaków – sześć zastępów i dwa pojazdy operacyjne. Po godz. 9 działania kontynuował jeden zastęp.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments