Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPożegnanie Lata już w ten weekend. Co zaplanowali organizatorzy?
25.08.2016 | 11:28

Pożegnanie Lata już w ten weekend. Co zaplanowali organizatorzy?

W programie imprezy znajdują się atrakcje dla małych, jak i dużych.

Na zdjęciu: Impreza odbędzie się na polanie Różopole.

Fot. JW

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Oznacza to również, że coraz bliżej do największej imprezy odbywającej się w Bydgoszczy z okazji zakończenia lata. Tegoroczne myślęcińskie Pożegnanie Lata odbędzie się już w tę niedzielę (28 sierpnia).

Impreza połączona będzie z Festiwalem Aktywności Kobiet określanym jako Babie Lato. Na polanie Różopole nie zabraknie atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 14:00. Panie, które wezmą w niej udział, będą mogły uczestniczyć w darmowych warsztatach i pokazach związanych m.in. z urodą, zdrowiem, rozwojem oraz codziennym życiem. Do odwiedzin zaproszą stoiska organizacji, stowarzyszeń oraz instytucji społecznych i edukacyjnych. Wśród nich są m.in. Powiatowy Urząd Pracy, który przedstawi najnowsze oferty zatrudnienia, bydgoski oddział Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu zajmie się promowaniem rodzicielstwa adopcyjnego.

Osoby biorące udział w niedzielnym wydarzeniu będą mogły również postrzelać z łuków klasycznych i bloczkowych, broni pneumatycznej – karabinów i pistoletów oraz procy gumowej i oszczepu. Taką możliwość zapewni Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe „Awangarda”. Natomiast przedstawiciele Lovendy Kujawskiej przeprowadzą warsztaty z wykonywania małych bukiecików, w których główną rośliną będzie lawenda. Ponadto będzie można skorzystać też  m.in. z masażu leczniczego i relaksacyjnego, pomalować paznokcie i zrobić manicure, wziąć udział w pojedynkach sumo i biegu na specjalnej kładce.

Specjalnie dla dzieci przygotowany zostanie kącik małej twórczości. Akademia Wynalazców przekona, że fizyka i chemia jest naprawdę ciekawa oraz pokaże, jak zajęcia z robotami rozwijają kreatywność, wyobraźnie przestrzenną i umiejętności manualne. Malowanie twarzy, zabawy z chustą oraz inne gry i zabawy ruchowe zapewni Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”. Dzięki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Fama” nie zabraknie również balonów, pokazów i warsztatów puszczania wielkich baniek mydlanych.

Przez cały czas trwania imprezy na scenie odbywać się będą występy muzyczne. Taneczne układy zaprezentują tancerze z Dance Akademy. Wspólną zabawę zakończą koncerty znanych polskich artystów. Na samym początku wystąpi zespół Kobranocka, który jest autorem słynnego utworu „Kocham Cię jak Irlandię”. Następnie zaprezentuje się Ania Dąbrowska znana m.in. z utworów t.j. „Trudno mi się przyznać” czy „Bawię się świetnie”. Tuż po niej na scenie pojawi się Grzegorz Hyży, czyli twórca hitów „Pod wiatr” oraz „Na chwilę”. Udział w koncertach jest darmowy.

W trakcie trwania imprezy odbędzie się zbiórka dobroczynna dla małej Magdaleny Bonna, która ma zdiagnozowany Zespół Sturge-Webera charakteryzujący się częstymi napadami padaczki oraz i spowolnionym rozwojem psychoruchowym. Leczenie dziewczynki będzie można wesprzeć poprzez zakup losu na loterię fantową oraz udział w licytacji. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na leki oraz rehabilitację 4-latki.


Powiązane treści