Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPożegnanie lata w Myślęcinku. Masa atrakcji! [PROGRAM WYDARZENIA]
22.08.2019 | 08:51

Pożegnanie lata w Myślęcinku. Masa atrakcji! [PROGRAM WYDARZENIA]

Na zdjęciu: Na scenie wystąpi m.in. zespół Chłopcy kontra Basia.

Fot. mat. prasowe

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia odbędzie się w Myślęcinku tradycyjne pożegnanie lata – Babie Lato. Jak co roku zaplanowano liczne atrakcje.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 na Różopolu. Od samego początku życiem tętnić będzie scena, na której zobaczymy m.in. występy Planety Tańca Joanny Ossowskiej, grupy Wolf Gang, a także usłyszymy Jurka Paterskiego oraz zespoły Sigals i Chłopcy Kontra Basia. Gwiazdami tegorocznego Babiego Lata będą Xxannaxx i Natalia Szroeder. Poza tym na uczestników czekać będą konkurs z nagrodami sponsora i pokaz fryzjerski.

Od kilku lat Babie Lato to Festiwal Aktywności Kobiet. Dlatego też na polanie dostępnych będzie mnóstwo atrakcji przede wszystkim dla pań. Będzie można m.in. zapoznać się z ofertą Państwowej Inspekcji Pracy, a także skorzystać z propozycji wielu organizacji pozarządowych wspierających i zachęcających  kobiety do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym.  Pojawią się stoiska tematyczne, przy których otrzymać można porady związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem – wyjaśnia Sandra Tyczyno z LPKiW Myślęcinek.

Na Różopolu tego dnia zagości także Piknik Olimpijski.  W pobliżu wejścia na polanę od strony promenady rozstawiony będzie szereg stanowisk reprezentujących poszczególne dyscypliny sportowe,  na których uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką danego sportu oraz uczestniczyć w konkursach i quizach. Dla najlepszych przewidziano medale, puchary oraz drobne upominki. Tegoroczny piknik ma wyjątkowy charakter ze względu na obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Aby  uczcić ten jubileusz, Regionalna Rada Olimpijska w Bydgoszczy wraz z ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem organizuje bieg z Warszawy do Bydgoszczy na dystansie 260 km w dniach 21–25 sierpnia. Meta zlokalizowana jest w Myślęcinku. Wbiegnięcie z pochodnią i uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego planowane jest na godz. 14. Honorowy patronat nad biegiem objął Prezes PKOl.

Na Różopolu kolejny raz zagości Holi Festival, czyli festiwal kolorów. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki wyrzucają w regularnych odstępach czasu w powietrze różnobarwne proszki, które można kupić przy wejściu na teren wydarzenia. Sam udział jest bezpłatny. Początek o godz. 15.

Dzięki Organizacji Szkolenia Lotniczego ZONDA chętni będą mieli niecodzienną możliwość kupić lot widokowy śmigłowcem Robinson R-44. Pilotem śmigłowca będzie Bartosz Kończalski – reprezentant Śmigłowcowej Kadry Narodowej z wieloma sukcesami na swoim koncie. Loty będą prowadzone od godziny 11 do zachodu słońca, start  na dojściu do polany Różopole.

Orientacyjny program sceny:
13.50-14 – Powitanie
14–14.10 – Piknik Olimpijski
14.10–14.30 – pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej
14.40–15 – PCK + pokaz tańca
15–15.25 – Koncert Jurka Paterskiego
15.35–16.05 Koncert zespołu Sigals
16.05–16.15 – Pokaz fryzjerski
16.15–17.10 Koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia
17.20–17.25 Konkurs sponsora-BRW
17.30–17.50 – Pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej
18–19 –  Koncert zespołu Xxannaxx
19–19.15 – Pokaz tańca grupy Wolf Gang
19.30 – Koncert Natalii Szroeder
22- Zakończenie

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści