Poznaliśmy datę Kryterium Asów. To coroczny turniej w gwiazdorskiej obsadzie
Dodano: 09.01.2026 | 12:30Na zdjęciu: Poznaliśmy datę XXXVII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.
Fot. Szymon Fiałkowski
Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda połączone z Memoriałem Zbigniewa Raniszewskiego odbędzie się po raz szósty z rzędu. Ponownie największe gwiazdy światowego żużla zainaugurują sezon w Bydgoszczy. Poznaliśmy dokładną datę wydarzenia.
Turniej zaplanowano na ostatnią niedzielę marca – 29. Klub wkrótce zacznie ogłaszać zawodników, którzy pojawią się na starcie imprezy, mającej wielkie tradycje. Wydarzenie odbędzie się już po raz 37, a wcześniej funkcjonowało jeszcze pod inną nazwą – Criterium Asów.
Sukces prezesa ABRAMCZYK Polonii
W 2013 roku turniej odwołano ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i przedłużającą się zimę.
Z kolei w latach 2014-2019 impreza zniknęła z kalendarza, a w 2020 roku choć miała powrócić, nie doszła do skutku ze względu na panującą pandemię COVID-19.
Za sprawą starań prezesa Jerzego Kanclerza, ku wielkiej uciesze kibiców, nie tylko lokalnych, ale i z całej Polski, Kryterium Asów powróciło i cieszy się dużym zainteresowaniem.
Gollob niedościgniony, prym wiedli żużlowcy ABRAMCZYK Polonii
Poprzednie zawody zdominowali żużlowcy ABRAMCZYK Polonii. Zwyciężył Aleksandr Łoktajew a podium uzupełnili Krzysztof Buczkowski i Duńczyk Mikkel Michelsen.
Z kolei w latach 2021-2024 trzykrotnie wygrywał Bartosz Zmarzlik i raz Artem Łaguta. Najwięcej turniejów w historii wygrał Tomasz Gollob (14 razy).
- Bydgoszcz bije resztę na głowę! Ale tu jest głód żużla - 9 czerwca 2026
- Prowadzisz biznes w Bydgoszczy? Ta Oferta OPAK-OL jest dla Ciebie! - 9 czerwca 2026
- Ogromne utrudnienia pod Bydgoszczą. Samochody są kierowane objazdem - 8 czerwca 2026


















