Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Poznaliśmy nową organizację ruchu na rondzie Kujawskim. Duże zmiany! [MAPA]

Dodano: 10.12.2019 | 14:18

Na zdjęciu: Kierowców na ul. Kujawskiej czekają spore zmiany.

Fot. Szymon Fiałkowski

Likwidacja jednego tymczasowego ronda, przełożenie ruchu na nowe jezdnie i korekty tras autobusów komunikacji miejskiej – takie zmiany zostaną wprowadzone już w najbliższą sobotę w rejonie ulicy Kujawskiej. Będą miały związek z rozpoczęciem prac w północno-zachodniej części dawnego ronda Kujawskiego.

Wykonawca remontu zamknie stare jezdnie na ul. Kujawskiej oraz fragment ul. Solskiego (przy skrzyżowaniu z Chołoniewskiego, dawna jezdnia w kierunku Szwederowa). Ruch zostanie przełożony na fragment nowej, wschodniej jezdni ul. Kujawskiej oraz północnej jezdni ul. Wojska Polskiego przy Zielonych Arkadach. Jadąc od ronda Bernardyńskiego dojedzie się w ten sposób do ronda tymczasowego przy Lidlu i tam wybierze dalszy kierunek. Tak będą musieli jechać również ci, którzy będą chcieli dotrzeć z ronda Bernardyńskiego w stronę ul. Solskiego lub Konopnickiej. W związku z zamknięciem części ul. Solskiego zostanie bowiem zlikwidowane rondo tymczasowe na połączeniu Solskiego i Chołoniewskiego. Dojazd do tej ostatniej będzie możliwy jedynie od ulic Lenartowicza i Sierocej.

Czytaj także: Nowe przepisy drogowe. Trzeba jeździć na suwak

W obliczu zbliżających się świąt drogowcy spodziewają się wzmożonego ruchu w rejonie Zielonych Arkad. I uczulają, aby zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniu nowej jezdni ul. Kujawskiej z dojazdem do centrum handlowego. Będzie tam funkcjonowało pierwszeństwo łamane (dla pojazdów poruszających się między rondem Bernardyńskim a rondem Kujawskim). Wylot z Zielonych Arkad prowadzony będzie również fragmentem nowej jezdni ul. Kujawskiej, ale będzie drogą podporządkowaną.

Zmiany oznaczają też przeniesienie części przystanków autobusowych. Niektóre będą zlokalizowane już na nowych jezdniach (na połączeniu Kujawskiej i Wojska Polskiego). Ciągi piesze dostosowane zostaną również do nowych lokalizacji przystanków. Przejścia dla pieszych przy tymczasowym rondzie na wysokości Lidla wykonawca przeniesie na zachodnią stronę skrzyżowania.

Zmiany będą obowiązywać od soboty, 14 grudnia.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Zakłada on budowę torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego wraz z modernizacją obu rond oraz dróg dojazdowych. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 2021 roku.

ROZBUDOWA KUJAWSKIEJ BYDGOSZCZ

0 0 votes
Article Rating
Poznaliśmy nową organizację ruchu na rondzie Kujawskim. Duże zmiany! [MAPA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments