[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Praca połączona z przygodą. Na czym polega workation?

Dodano: 12.06.2022 | 20:52

Na zdjęciu: Workation jest znacznie ciekawszą alternatywą dla pracy zdalnej realizowanej w domowym zaciszu.

Fot. nadesłane

Praca z dowolnego miejsca w Polsce, Europie czy na świecie – tak w skrócie można zdefiniować workation, który dla wielu osób brzmi jak nierealne marzenie. Jednak okazuje się, że coraz częściej można je zrealizować, nie przeznaczając na to oszczędności życia, a przy okazji odpocząć bez wykorzystania dni urlopowych w pracy. Rozwiązaniem jest wyjazd kamperem.

Workation zyskuje coraz większą popularność w Polsce i jest znacznie ciekawszą alternatywą dla pracy zdalnej realizowanej w domowym zaciszu. W przeciwieństwie do home office, prace wykonuje się w innym, ciekawym miejscu i łączy się ją z turystycznym wyjazdem. Szczególnie dobrze odnajdą się w tym osoby ceniące wolność i niezależność.

Praca z widokiem na morze lub góry

Nastawienie do pracy i nastrój, z którym realizujemy nasze zadania, w dużej mierze zależą od otoczenia. Czy zatem będąc w ciekawym miejscu, nie będzie ono od razu lepsze?

A wybrać można co tylko się zechce! Kamper nazywany jest domem na kółkach, gdyż codziennie może być w innym miejscu. – Dzięki kamperom można biwakować w lesie, w górach, nad jeziorem lub gdziekolwiek sobie wymarzysz. Nie masz żadnych ograniczeń – mówi Krzysztof z firmy www.kamperki.pl zajmującej się wynajmem kamperów przez cały rok.

Wybrać można nie tylko miejsce postoju, ale również czas przyjazdu do niego. Podróżując kamperem nie trzeba dopasowywać się do godzin otwarcia hotelu. Ponadto brak infrastruktury turystycznej nie jest ograniczeniem, gdyż wszystkie potrzebne rzeczy ma się ze sobą w samochodzie.

Praca połączona z przygodą. Na czym polega workation?

 

Kamper na codzienne życie

Każdy kamper jest wyposażony we wszystkie przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania, a nie tylko wypoczynku. Zaliczyć można do nich między innymi łóżko do spania, szafki na ubrania, pawlacze do przechowywania różnych rzeczy. Oczywiście nie brakuje też rozkładanego stolika, który można wykorzystać przy pracy lub posiłkach.

Wewnątrz pojazdu wyróżnia się też część kuchenną ze zlewem, kuchenką, lodówką i kolejnymi szafkami z funkcją blokady, by zachować porządek i bezpieczeństwo podczas ruchu pojazdu. Łazienka również posiada podobne zabezpieczenia. Oczywiście znajduje się w niej toaleta, umywalka, prysznic czy lustro.

Dokładne wyposażenia kampera jest uzależnione nie tylko od jego wielkości, ale liczby osób, które mogą nim podróżować. To może być ciekawa opcja na wyjazd dla całej rodziny czy grupy znajomych, którzy chcą przeżyć przygodę życia, a zarazem połączyć to z pracą i innymi obowiązkami. W podróż można zabrać ze sobą też swojego ukochanego pupila.

Kto może prowadzić kampera?

Do prowadzenia kampera nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień. – Wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B od min. 3 lat oraz skończone 23 lata – mówi Krzysztof i dodaje, że z parkowaniem również nie ma problemów, choć to zależy od wielkości wybieranego auta. – Nasze pojazdy mają długość od 599 do 638 centymetrów, co zapewnia duży komfort jazdy, łatwość poruszania się w miastach i możliwość wyboru dzikich miejscówek na nocleg.

Przekonać się o tym może każdy. Workation to praca połączona z przygodą, którą najlepiej rozpocząć od wynajmu auta. Zrobić to można m.in. na stronie www.kamperki.pl

Praca połączona z przygodą. Na czym polega workation?