Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPraca wre na Błoniu. Powstaje nowe rondo [ZDJĘCIA]
2-12-2019_ remont Błonie_ Stawowa - SF (4)
03.12.2019 | 10:09

Praca wre na Błoniu. Powstaje nowe rondo [ZDJĘCIA]

Prace mogą zakończyć się jeszcze w tym roku - mówią drogowcy.

Na zdjęciu: Rondo powstaje u zbiegu ulic Broniewskiego, Stawowej i Władysława IV na Błoniu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Stawowej, Broniewskiego i Władysława IV na Błoniu.

Zobacz również:

Fatalny stan ul. Waryńskiego

Od dzisiaj, drogowcy wykonują kolejny etap robót związanych z budową nowego ronda. Prace przeniosły się na wschodnią część nowego skrzyżowania z ruchem okrężnym, a warto przypomnieć, że prace rozpoczęły się pod koniec października. – Zakończenie podstawowych prac przy sprzyjającej pogodzie planowane jest jeszcze w tym roku – mówią drogowcy. W ramach przeprowadzanej inwestycji, powstanie wyspa centralna, a wloty czterech ulic zostaną przebudowane. Przebudowane zostaną chodniki i zaplanowano nowe nasadzenia.

Jednocześnie, od 3 grudnia od strony wschodniej (dojazd od strony cmentarza) zamknięta została ul. Stawowa, a to spowodowało zmiany w kursowaniu autobusów linii 57, które kursują od Błonia do dworca PKP Bydgoszcz Główna. W związku z tym, autobusy kierowane będą objazdem od ronda u zbiegu Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich do Błonia. Wyłączone z obsługi zostały przystanki Stawowa-Władysława IV i Schulza-Stawowa.

Autobusy do dworca głównego zatrzymywać się będą na przystankach: Szubińska/Żwirki i Wigury oraz tymczasowym Stawowa/16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, z kolei w kierunku Błonia: Szubińska/Gnieźnieńska i Szubińska/Żwirki i Wigury. Kierowcy mogą ominąć plac budowy korzystając także z innych ulic równoległych do Stawowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści