Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWoda zamiast drogi. Mieszkańcy Błonia mają dość ulicy Waryńskiego
22.11.2019 | 08:51

Woda zamiast drogi. Mieszkańcy Błonia mają dość ulicy Waryńskiego

Na zdjęciu: Tak obecnie wygląda plac w pobliżu szkoły przy ul. Waryńskiego na Błoniu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Stan drogi na ulicy Waryńskiego jest fatalny. – Tworzy się rozlewisko, na którym latem kaczki pływały -mówi nam Czytelnik. Wkrótce ma się to zmienić.

Wystarczy mocniejszy opad deszczu i zarówno chodnik, jak i pobliski plac przy szkole zamienia się niemal w jezioro. – Nie wygląda to najlepiej. Ale jak nie ma na co pieniędzy wydawać, to wydaje się je na głupoty – mówi jeden z mieszkańców. Kolejny zwraca uwagę na brak w tym miejscu odpowiedniej liczby miejsc parkingowych.

Projekt przebudowy ulicy został wybrany w głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku. Do tej pory prace jednak nie ruszyły. – Wcześniejsza realizacja zadania drogowego nie była możliwa ze względu na roboty prowadzone w tym miejscu przy sieci ciepłowniczej – odpowiada nam Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.


TEKST UKAZAŁ SIĘ W LISTOPADOWYM NUMERZE CZASOPISMA METROPOLIABYDGOSKA.PL. WSZYSTKIE WYDANIA ARCHIWALNE DOSTĘPNE TUTAJ


W ramach projektu ma powstać droga dojazdowa wraz z chodnikiem i miejscami parkingowymi. Roboty zostaną podzielone na dwa etapy. ZDMiKP w mailu przesłanym do naszej redakcji przekazuje, że w pierwszym etapie ma powstać droga dojazdowa, która będzie miała ok. 55 metrów długości i 8 stanowisk postojowych. – Od strony Zespołu Szkół nr 7 wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano chodnik. Pomiędzy nim oraz nową jezdnią znajdzie się wąski pas zieleni zabezpieczony przed zniszczeniem przez pojazdy za pomocą ekokraty – dodają drogowcy.

Drugi etap robót ma być prowadzony po przeciwległej stronie. Tam również zaprojektowano powstanie nowych miejsc postojowych z kostki brukowej o wymiarach 2,5×5 m. – Budowa nowych miejsc wiąże się też z koniecznością rozbudowy kanalizacji deszczowej i przebudową kolidujących sieci energetycznych – piszą przedstawiciele zarządu dróg.

Mieszkańcy rzeczywiście zwracają uwagę na fakt, że w pobliżu brakuje miejsc parkingowych. Powoli się to jednak zmienia, bo w ostatnich latach powstało ponad 200 stanowisk, między innymi w zachodniej części ul. Waryńskiego, przy ul. 16. Pułku Ułanów Wlkp. oraz Koszarowej. Najwięcej wybudowano przy ul. Broniewskiego (ok.100)

Kiedy zostanie zrealizowana przebudowa na Waryńskiego? Tego na razie nie wiadomo, bo ZDMiKP odrzuciło ofertę w pierwszym postępowaniu przetargowym, jakie rozpisano na realizację zadania. Tę złożyła firma Bogmar z Ostromecka, która za wykonanie robót zaproponowała kwotę nieco ponad 360 tys. zł, co przewyższyło zabezpieczony przez drogowców budżet na wykonanie tego zadania, który wynosi ok. 320 tys. zł. Jednak ZDMiKP zapewnia, że ponowny przetarg może zostać ponownie rozpisany. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści