Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prestiżowa nagroda dla bydgoskiej inwestycji. Powstanie basenu Astorii „Budową na Medal”

Dodano: 10.01.2021 | 21:40

Na zdjęciu: Basen Astorii przy Królowej Jadwigi w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Olimpijski basen Astoria został uznany za najlepszy obiekt w kategorii obiekt sportowy w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw”, który organizuje Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.

Podczas piątkowej (8 stycznia) uroczystości, która odbyła się na terenie basenu przy Królowej Jadwigi, nagrodę odebrał prezydent Rafał Bruski. Uhonorowani zostali zarówno miasto Bydgoszcz, jak i wykonawca inwestycji – firma Alstal.

– Chciałem pogratulować laureatowi – firmie Alstal i inwestorowi, miastu Bydgoszcz za zbudowanie tak pięknego obiektu, funkcjonalnego, kolejnej wizytówki miasta – mówi prezes izby Andrzej Cieślik. Ma nadzieję, że wkrótce z basenu przy Królowej Jadwigi będzie można już skorzystać. Prezydent miasta Rafał Bruski przyznaje, że realizacja kontraktu z firmą Alstal na budowę basenu przebiegała sprawnie. – Jestem dumny, że w naszym mieście taki obiekt powstał – podkreśla.

Niecka basenu ma olimpijskie wymiary, dziesięć torów o długości 50 metrów i szerokości 25 m zapewniają możliwość profesjonalnych treningów. To aż 4 baseny szkolne, zatapialny pomost dzielący basen na 2 części, ruchome dno, które pozwala na zmianę głębokości od 0 do 210cm, głębokość 6m na długości 12m, pełna infrastruktura do zawodów pływackich – system startowy, monitoring falstartu itp., infrastruktura do piłki wodnej oraz pływania synchronicznego (głośniki pod taflą wody) oraz basen treningowy do analizy techniki pływania. Jest też zaplecze do treningów siłowych oraz funkcjonalnych (siłownia, sala ćwiczeń). Powstała także salka group cycling – to gratka dla tych, którzy przygotowują się do zawodów triathlonu. Całość uzupełnia również strefa wellness, sklepik ze sprzętem oraz mała gastronomia z widokiem na Brdę.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments