Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPrestiżowy kontrakt bydgoskiego Atosa. Firma świadczy usługi dla kancelarii premiera Belgii
ATOS BYDGOSZCZ
05.11.2019 | 14:26

Prestiżowy kontrakt bydgoskiego Atosa. Firma świadczy usługi dla kancelarii premiera Belgii

Na zdjęciu: Specjalny dział Atos Poland Global Services zajmujący się obsługą kancelarii premiera Belgii.

Fot. BB

Prestiżowy kontrakt Atosa. Firma IT, której główna siedziba polskiego oddziału mieści się w Bydgoszczy, od 1 października świadczy usługi na rzecz kancelarii premiera Belgii.

Atos już od lat jest klientem belgijskiego rządu. Jednak dopiero od niedawna, dzięki podpisaniu stosownych porozumień, zaistniała możliwość by usługi na rzecz kancelarii premiera tego kraju świadczył również polski oddział informatycznego giganta. Warto dodać, że jego główna siedziba mieści się w kompleksie biurowym Biznes Park przy ulicy Kraszewskiego. Na wtorkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Atosa, kancelarii premiera Belgii, konsula honorowego Belgii oraz władz Bydgoszczy przedstawiono szczegóły współpracy.

Jak podkreślał Patrick Hendrickx, dyrektor ds. infrastruktury i zarządzania danymi w Atos Belgia, bydgoski oddział będzie dostawcą usług IT dla departamentów publicznych w Belgii, m.in. dla ministerstw, służb mundurowych, instytutów publicznych, instytucji interesu publicznego czy jednostek wsparcia. – Jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść sukces w tej współpracy, tworząc wyjątkową pozycję dla Kancelarii jako koordynatora i integratora między lokalną chmurą publiczną i istniejącymi usługami chmury rządowej, oferując ustandaryzowane i wysoce zautomatyzowane usługi – mówił Hendrickx. Władze Atosa liczą, że dzięki współpracy z rządem, portfolio klientów tej firmy zwiększy się.

Na rzecz kancelarii premiera Belgii w Bydgoszczy pracuje już około 30 osób. Będą oni zapewniać niezawodność infrastruktury obejmującej serwery i bazy danych, a także kluczowych aplikacji (m.in. poczty elektronicznej). Z uwagi na najwyższe standardy bezpieczeństwa, grupa ta prowadzi działania w specjalnie wydzielonej przestrzeni biurowej z ograniczonym prawem dostępu. Pracownicy tego działu przeszli też dokładne sprawdzenie m.in. pod kątem niekaralności.

Konsul honorowy Belgii Stanisław Wroński podkreślał, że umowa Atosa z kancelarią premiera może poprawić kontakty handlowe regionu z innymi firmami na terenie Belgii. Dodał też, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działają już trzy duże spółki z tego kraju, lecz żywi nadzieję, że do tego grona dołączy też Ghelamco – największy belgijski deweloper, który wybudował szereg biurowców w Warszawie (m.in. charakterystyczny budynek Warsaw Spire). Dyrektor Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska zaznaczyła, że tak prestiżowy klient Atosa to spora promocja dla Bydgoszczy, a zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz powiedział natomiast, że świadczenie usług dla kancelarii premiera Belgii to kolejny dowód na rozwój i świetną pozycję bydgoskiej branży IT.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści