Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznes550 nowych miejsc pracy czeka w Atosie. Bydgoszcz stała się główną siedzibą spółki
ATOS BYDGOSZCZ
21.02.2019 | 15:22

550 nowych miejsc pracy czeka w Atosie. Bydgoszcz stała się główną siedzibą spółki

Na zdjęciu: Na czwartkowej konferencji prasowej wystąpiła Magdalena Tomicka i Matthieu Fersing z firmy Atos oraz prezydent Rafał Bruski i dyrektor Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta WIwatowska.

Fot. Błażej Bembnista

Atos to jeden z największych bydgoskich pracodawców. I zamierza dalej rozwijać swoje biuro w Bydgoszczy, która od 1 stycznia tego roku jest główną siedzibą firmy w Polsce. W tym roku Atos planuje utworzyć kolejne miejsca pracy. Możliwe, że znajdą się one w kolejnych budynkach Biznes Parku przy ulicy Kraszewskiego.

Międzynarodowa spółka informatyczna, wywodząca się z Francji, zawitała do Bydgoszczy w 2000 roku. Przez blisko 20 lat działalności w mieście stała się czołowym pracodawcą, zatrudniającym 3,5 tysiąca bydgoszczan i mieszkańców obszaru Metropolii Bydgoszcz – w tym blisko 400 obcokrajowców z całego świata.

Doskonale wiemy, jak znamienitą firmą jest Atos. Jest liderem branży IT na terenie naszego miasta. Obecność tej globalnej marki świadczy pozytywnie o Bydgoszczy. Cieszę się, że docenia ona tę lokalizację i ludzi, tworzących siłę tej firmy – stwierdził prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. I wspomniał, że to właśnie w Bydgoszczy pracownicy Atosa obsługują igrzyska olimpijskie.

Matthieu Fersing, szef Atos Global Delivery Center Polska podziękował Bruskiemu za współpracę i zaufanie. Podał też powody przeniesienia głównej siedziby spółki właśnie do Bydgoszczy. – Miały na to wpływ dwa czynniki. Po pierwsze – liczba zatrudnionych w Bydgoszczy. Bydgoska lokalizacja będzie się rozwijała i to tutaj będziemy oferować największe możliwości. Po drugie – transformacja i długofalowy plan, który zaczęliśmy. Bydgoszcz to kluczowa lokalizacja dla naszych zadań – powiedział Fersing.

W związku z rozwojem nowych działów, Atos będzie poszukiwał w Bydgoszczy 550 nowych pracowników. Jak sprecyzowała Magdalena Tomicka z działu personalnego firmy poszukiwani są głównie specjaliści z dziedziny IT, tacy jak deweloperzy Java czy Oracle oraz testerzy.

Zwracamy uwagę na różnorodność. Staramy się zrobić wszystko, aby dostęp do miejsc pracy i rozwoju dla kobiet i mężczyzn był na takim samym poziomie. Wspieramy też różnostronność ze względu na narodowość. Pomagamy pracującym u nas obcokrajowcom asymilować się w mieście. Zatrudniamy również pracowników niepełnosprawnych – zakomunikowała Tomicka.

Bydgoska lokalizacja będzie się rozwijała i to tutaj będziemy oferować największe możliwości.

– Matthieu Fersing, szef Atos Global Delivery Center Polska

Zdaniem Edyty Wiwatowskiej, dyrektor Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, rozwój Atosa świadczy o rozwoju całego bydgoskiego rynku nowoczesnych usług dla biznesu. Jak przyznała, specjaliści z ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych) wyróżnili kilka cech miasta nad Brdą, w których jest ono lepsze nawet od większych ośrodków. – To dostępność odpowiednich zasobów kadrowych, konkurencyjność kosztowa, specjalizacja miasta w usługach IT. Zwrócili oni też uwagę na konsekwentnie realizowaną politykę gospodarczą miasta w zakresie tworzenia odpowiednich warunków dla tej branży – stwierdziła Wiwatowska. Nie bez znaczenia są też „success story” firm, które zainwestowały w Bydgoszczy – między innymi właśnie Atosa.

Dyrektor BARR przedstawiła dane, wedle których w sektorze BPO/SSC (usług wspólnych dla biznesu) zatrudnionych jest w Bydgoszczy ponad 10 tysięcy osób. Aż 80 procent z nich to pracownicy branży IT. – Widzimy kolejne projekty rozwojowe, co napawa nas optymizmem i wskazuje, że ta liczba będzie permanentnie rosła – dodała Wiwatowska, wspominając o firmach, które utworzyły oddziały w Bydgoszczy w minionym roku. Wśród nich są spółki: Meelogic, Deepsense, Cognifide czy Sii.

Rozwój firm informatycznych to rozwój rynku biurowego. A za tym idą potrzeby mieszkaniowe i projekty deweloperskie. To procesy korzystne dla miasta – oznajmił Rafał Bruski. Statystyki pokazują, że obecnie w Bydgoszczy mamy blisko 100 tysięcy metrów powierzchni biurowej. Niebawem ta liczba powiększy się o 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni będącej aktualnie w budowie, a w planach jest realizacja kolejnych 61 tysięcy metrów. 

Również w okolicy Biznes Parku – w którym mieszczą się bydgoskie biura Atosa – trwa budowa nowego budynku biurowego. Jak informowaliśmy jesienią, na rogu ulicy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego, w miejscu istniejącej jeszcze niedawno kamienicy, powstaje nowy biurowiec o nazwie Teta. Będzie on liczył aż 13 kondygnacji, a autorem jego projektu architektonicznego jest Bartosz Kamiński z bydgoskiej pracowni Lines Architekci. Próby zdobycia informacji o inwestycji od Andrzeja Łosia okazały się nieskuteczne – dopiero pozyskanie przez naszą redakcję wniosku o pozwolenie na budowę pozwoliło potwierdzić nieoficjalne doniesienia o wyglądzie i wysokości biurowca.

Zobacz również:

Tajemnicza rozbudowa Biznes Parku

Dotychczasowa współpraca Atosa z Biznes Parkiem nakazuje sugerować, że nowy budynek powstaje właśnie dla największego najemcy istniejących budynków. Przedstawiciele Atosa nie potwierdzili jednak oficjalnie tego, że kolejną siedzibą bydgoskiego oddziału będą powierzchnie w powstającym obiekcie. – Jeżeli chodzi o nasze plany – Atos przejął w ubiegłym roku 700 miejsc na terenie Biznes Parku. Na chwilę obecną będziemy koncentrować się na rozwoju już zajętej przestrzeni. Jesteśmy też bardzo elastyczni w zakresie pracy zdalnej – stwierdziła Magdalena Tomicka.

Głos w sprawie zabrał też prezydent Bruski. – Ja też mam kontakt z panem Łosiem i mi również nie zdradził tak naprawdę dla kogo buduje. Ale takie są dzisiaj realia biznesowe – jego kontrahent zabronił mu upubliczniać tej informacji. To bardzo wrażliwa informacja dla każdej firmy i dlatego do pewnego momentu obowiązują wobec niej pewne procedury – oznajmił prezydent. Trudno jednak nie spekulować, że owym kontrahentem jest najprawdopodobniej Atos, który zamierza ogłosić to w odpowiednim momencie. Warto przypomnieć, że zakończenie prac nad budynkiem Teta planowane jest na 31 grudnia 2019 roku. Andrzej Łoś planuje również podwyższenie budynku Beta (posiadającego obecnie trzy piętra) o dwie kondygnacje, a także budowę budynku biurowego na posiadanym terenie przy ulicy Zduny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KorpoLudek
KorpoLudek
2 lat temu

To ile % podwyżek można się spodziewać w Atos GDC?

Dani
Dani
1 miesiąc temu

ta… gdzie są te miejsca?

Powiązane treści