Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPrezydent Bruski skomentował pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich. Zaproponował rozwiązanie
Rafał Bruski
01.06.2017 | 21:26

Prezydent Bruski skomentował pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich. Zaproponował rozwiązanie

Siedziba urzędu marszałkowskiego w Bydgoszczy, a delegatury w pozostałych miastach prezydenckich - to propozycja Rafała Bruskiego

Na zdjęciu: Rafał Bruski skomentował pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich.

Fot. ST/archiwum

Prezydent Rafał Bruski zabrał głos na temat likwidacji urzędów wojewódzkich, którą zaproponował lider jego partii, Grzegorz Schetyna. Sternik Bydgoszczy zapewnił, że najważniejszy będzie dla niego interes miasta.

Dyskusja o przyszłości urzędów wojewódzkich rozgorzała po słowach Grzegorza Schetyny. Lider Platformy Obywatelskiej wśród głównych postulatów partii wymienił m.in. likwidację urzędów wojewódzkich, co spotkało się z oburzeniem polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Bydgoscy członkowie rządzącej krajem partii zaapelowali do lokalnych polityków Platformy Obywatelskiej o odcięcie się od słów Schetyny lub namówienie go do odwołania propozycji. Ich zdaniem likwidacja urzędów wojewódzkich sprawiłaby, że kilkuset bydgoszczan straciłoby pracę, a miasto zostałoby zmarginalizowane. Właśnie w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja jest szczególna, gdyż z powodu duopolu siedziba wojewody znajduje się w Bydgoszczy, a urząd marszałkowski – w Toruniu.

CZYTAJ TAKŻE: Politycy Prawa i Sprawiedliwości oburzeni słowami Schetyny. „To degradacja naszego miasta do rangi powiatu”

Deklarację Schetyny skomentował także prezydent Rafał Bruski. Jego zdaniem „merytorycznie jest to słuszna propozycja”. – Wiele kompetencji wojewodów mogłyby skutecznie wypełniać samorządy, jednak interes Bydgoszczy jest na pierwszym miejscu – napisał na swojej stronie na facebooku Bruski.  Jak rozwiązać problem marginalizacji miasta? –  Siedziba urzędu marszałkowskiego w Bydgoszczy – największym ośrodku regionu, a delegatury w pozostałych miastach prezydenckich. To warunki , które muszą być spełnione podczas dyskusji o likwidacji urzędów wojewódzkich – stwierdził prezydent.


Powiązane treści