Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrezydent szuka zarządcy muszli koncertowej. Od tego zależy przyszłość obiektu
18.11.2016 | 13:58

Prezydent szuka zarządcy muszli koncertowej. Od tego zależy przyszłość obiektu

Muszla koncertowa miałaby być przekazana bezpłatnie na okres minimum 10 lat.

Na zdjęciu: Muszla koncertowa w parku Witosa.

Fot. Stanisław Gazda

Gdy kilka miesięcy temu ratusz zapowiedział, że park Ludowy im. W. Witosa w Bydgoszczy zostanie zrewaloryzowany, rozpoczęły się dyskusje na temat przyszłości znajdującej się tam muszli koncertowej. W ubiegłą środę, 16 listopada, prezydent Rafał Bruski oznajmił, że pieniądze na modernizację muszli znajdą się wtedy, gdy ktoś zdecyduje się zarządzać tym obiektem. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Muszla koncertowa – rozbiórka, modernizacja a może coś innego? [SONDA]

W przeciągu dwóch najbliższych tygodni ma zostać ogłoszony nabór ofert. W dokumencie zostaną zawarte wszystkie warunki, które musi spełniać podmiot ubiegający się o zarządzanie muszlą. Oferty będą mogły składać m.in. organizacje pozarządowe i instytucje. Prezydent zakłada, że muszla koncertowa miałaby być przekazana bezpłatnie na okres minimum 10 lat podmiotowi zewnętrznemu.

– Jeśli znajdzie się ktoś, kto w formie użyczenia mógłby ją pozyskać, to wtedy racjonalne będzie zainwestowanie kolejnych kilkuset tysięcy złotych. Jeśli nie, to nie chciałbym podejmować takich działania, na zasadzie wykorzystania środków, które służą leczeniu sentymentów i wspominaniu czasów, kiedy w tej muszli koncertowej odbywały się koncerty – mówi Rafał Bruski.  – Świat się zmienia, Bydgoszcz też się zmienia i dzisiaj na potrzeby koncertów wykorzystywane są inne lokalizacje m.in. otoczenie wyspy młyńskiej – dodaje prezydent.

Z sondy przeprowadzonej wcześniej na łamach naszego portalu wynika, że większość mieszkańców miasta chciałaby, aby muszla została zmodernizowana. Takie działanie pochłonęłoby co najmniej 80 tys. zł. Rafał Bruski przypomina, że ostatnią kompleksową rewitalizację muszli koncertowej w parku Witosa przeprowadzono w latach 2008-2009. Wówczas wydano ponad 600 tysięcy złotych, a zainteresowanie nią i tak było niewielkie. W 2014 roku muszla została zamknięta. Miesięczny koszt utrzymania niewykorzystywanego obiektu wynosi ok. 1300 zł.

W 2017 roku planowane jest opracowanie projektu rewitalizacji parku Witosa, w którym znajduje się muszla. Również w przyszłym roku powinny rozpocząć się prace budowlane. W budżecie miasta na tę inwestycję zaplanowano ponad 1,5 mln zł. Większość środków pochodzić ma w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wiadomo już, że istniejącą w parku fontanna ma zostać przebudowana lub zastąpiona oczkiem wodnym z fontanną. Przyszłość muszli koncertowej zależy od tego, czy uda się znaleźć jej zarządcę.


Powiązane treści