Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePróbne przejazdy tramwajów na nowym Moście Kazimierza Wielkiego [ZDJĘCIA]
30.10.2023 | 13:34

Próbne przejazdy tramwajów na nowym Moście Kazimierza Wielkiego [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Trzy tramwaje w poniedziałkowe (30 października) przedpołudnie wyjechały na tory na Moście Kazimierza Wielkiego. – Jeśli testy przejdą pomyślnie, to na początku listopada uruchomimy regularne przejazdy tramwajowe po nowej przeprawie – informują drogowcy.

Było tuż przed godziną dziesiątą, gdy na Moście Kazimierza Wielkiego drogowcy rozpoczęli testy tramwajów po torach na Moście Kazimierza Wielkiego. Torowisko testowały trzy pojazdy – Konstal 805Na oraz dwa tramwaje Pesy.

Tramwaje najpierw jechały do pętli na Wyścigowej, a potem na Bałtyckiej. Testy trwały kilka godzin, a drogowcy już zapowiedzieli, że jeśli zakończą się pomyślnie, to uruchomione zostaną regularne przejazdy po nowej przeprawie.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to uruchomienie ma nastąpić dokładnie za tydzień w poniedziałek – 6 listopada, ale to drogowcy mają potwierdzić w osobnym komunikacie. ZDMiKP zapowiadało bowiem, że chce wykorzystać udostępnienie mostu do ruchu na zamknięcie torowiska na Toruńskiej przy Perłowej w celu przeprowadzenia tam ostatnich prac, takich jak rozwieszenie sieci trakcyjnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 miesięcy temu

A kiedy tramwaje wrócą na trasę przez Babią Wieś?