Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProdukcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji bydgoskiej niezagrożona
pge-nowa-energia-logo-2
21.03.2020 | 17:03

Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji bydgoskiej niezagrożona

Na zdjęciu: PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy wprowadziła odpowiednie procedury i działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

W obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na względzie dobro mieszkańców, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy wprowadziła odpowiednie procedury i działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy.

W związku z pojawieniem się nowych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim, a także w poczuciu odpowiedzialności utrzymania stabilnych dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców Bydgoszczy, PGE Energia Ciepła podjęła decyzję o prowadzeniu działalności w warunkach ograniczonego dostępu z zewnątrz.

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

Wprowadzony został system pracy zdalnej dla pracowników biurowych, a dla obsługi podstawowych urządzeń wytwórczych wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i nakazano stosować reżim sanitarny. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

Sytuacja jest szczególna, dlatego w celu zabezpieczenia dostaw ciepła oraz energii dla mieszkańców i instytucji w Bydgoszczy wprowadziliśmy szczególne działania. W tym trudnym dla wszystkich czasie, zapewnienie ciągłości dostaw jest kluczowe, zwłaszcza dla takich instytucji jak szpitale – mówi Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Elektrociepłownia na bieżąco realizuje zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Narodowego Funduszu Zdrowia. W trosce o pracowników i interesariuszy spółka podjęła działania zapobiegawcze m.in. zapewniając odpowiednie środki pozwalające zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Pracownicy otrzymują na bieżąco komunikaty z zaleceniami o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Oj to monitorowanie !!!Pomysly były ale że urządzenia w EC są w takim stanie jakim są (zainteresowani wiedza ) nie ma możliwości tzw skoszarowania pracowników

Powiązane treści