Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji bydgoskiej niezagrożona

Dodano: 21.03.2020 | 17:03

Na zdjęciu: PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy wprowadziła odpowiednie procedury i działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

W obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na względzie dobro mieszkańców, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy wprowadziła odpowiednie procedury i działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego Bydgoszczy.

W związku z pojawieniem się nowych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim, a także w poczuciu odpowiedzialności utrzymania stabilnych dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców Bydgoszczy, PGE Energia Ciepła podjęła decyzję o prowadzeniu działalności w warunkach ograniczonego dostępu z zewnątrz.

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

Wprowadzony został system pracy zdalnej dla pracowników biurowych, a dla obsługi podstawowych urządzeń wytwórczych wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i nakazano stosować reżim sanitarny. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

Sytuacja jest szczególna, dlatego w celu zabezpieczenia dostaw ciepła oraz energii dla mieszkańców i instytucji w Bydgoszczy wprowadziliśmy szczególne działania. W tym trudnym dla wszystkich czasie, zapewnienie ciągłości dostaw jest kluczowe, zwłaszcza dla takich instytucji jak szpitale – mówi Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Elektrociepłownia na bieżąco realizuje zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Narodowego Funduszu Zdrowia. W trosce o pracowników i interesariuszy spółka podjęła działania zapobiegawcze m.in. zapewniając odpowiednie środki pozwalające zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Pracownicy otrzymują na bieżąco komunikaty z zaleceniami o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 lat temu

Oj to monitorowanie !!!Pomysly były ale że urządzenia w EC są w takim stanie jakim są (zainteresowani wiedza ) nie ma możliwości tzw skoszarowania pracowników