Protesty przed sklepami POLOmarket. „Dość wyzysku!” [ZDJĘCIA]
W sobotę protestowano przed trzema sklepami w Bydgoszczy.
Zdjęcia: Daniel Białas
W sobotę pod trzema sklepami sieci POLOmarket odbyły się demonstracje. Z transparentami przyszli byli pracownicy.
Protesty zorganizowali byli pracownicy sieci pod marketami przy ul. Fordońskiej, Twardzickiego i Onufrego-Zagłoby. Skarżyli się na skandaliczne warunki pracy, brak przerw, nieprawidłowości w dokumentacji, niewypłacanie wynagrodzeń za nadgodziny czy nieprzestrzeganie zasad BHP.
W sprawę zaangażowany jest Związek Syndykalistów Polskich. – Kierowniczka zatajając przed centralą niepełnosprawność pracowników doprowadziła do tego, że te osoby nie miały możliwości skorzystania z dodatkowego urlopu oraz dodatkowej przerwy przysługującej osobie niepełnosprawnej. Niejednokrotnie Osoby Niepełnosprawne musiały wykonywać najcięższe prace, jedna z niepełnosprawnych pracownic po wypadku musiała nosić ciężkie skrzynki z warzywami, kartony z wódka i zgrzewki z piwem i inne ciężkie przedmioty – tłumaczy na stronie ZSP niepełnosprawny pan Rafał, który pracował w markecie przy ul. Fordońskiej.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026



