Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przebudowa mostu na drodze wojewódzkiej niedaleko Bydgoszczy zakończona [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.06.2021 | 11:23

Na zdjęciu: Inwestycja pochłonęła 1,8 miliona złotych i została w całości pokryta z budżetu samorządu województwa.

Fot. ZDW Bydgoszcz

Zakończyła się przebudowa mostu w Byszewie (powiat bydgoski) na drodze wojewódzkiej nr 243, która łączy Koronowo w powiecie bydgoskim z Mroczą w powiecie nakielskim. 

Modernizacja przeprawy  nad rzeką Krówką, stanowiącą prawy dopływ Brdy, rozpoczęła się w lutym tego roku. Jak informuje dziś (1 czerwca) Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski wykonawca inwestycji – konsorcjum, na czele którego stanęła spółka Optem – kilkanaście dni temu zakończył prace. W ciągu czterech miesięcy udało się rozebrać starą konstrukcję przeprawy, łącznie z przyczółkami i wybudować nową konstrukcję w formie przepustu o konstrukcji z blachy falistej. Inwestycja pochłonęła 1,8 miliona złotych i została w całości pokryta z budżetu samorządu województwa.

Drogę na przeprawie rozszerzono do 10 metrów. Pozwoliło to na powstanie siedmiometrowej jezdni i zabezpieczenie części przeznaczonej dla pieszych oraz rowerzystom. Pozwoli to w przyszłości na budowę trasy rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej bez konieczności kolejnych modernizacji – informuje urząd.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe centrum usług wspólnych w Bydgoszczy. Planuje zatrudniać 100 osób


W ramach przebudowy mostu umocniono przyległe do niego koryto rzeki Krówki oraz skarpy, a na dojazdach zostały ułożone nowe nawierzchnie. – Przepust posiada po obu stronach specjalne półki, które umożliwią bezpieczną migrację małych zwierząt wzdłuż naturalnego korytarza ekologicznego, jakim jest rzeka Krówka – czytamy w komunikacie prasowym.

Droga wojewódzka nr 243, łącząca Koronowo w powiecie bydgoskim z Mroczą w powiecie nakielskim, ma długość 27 kilometrów. Jest jedną z blisko 90 tras, które podlegają samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1700 kilometrów, z czego około 120 kilometrów znajduje się w powiecie bydgoskim. Warto dodać, że most w Byszewie to kolejna przeprawa nad Krówką, wyremontowaną  na zlecenie ZDW – w 2016 roku zmodernizowano most w Drzewianowie, który także znajduje się w ciągu DW 243. To zadanie pochłonęło 1,2 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments