Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 3 • L 2
2C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPrzedterminowe wybory w cieniu koronawirusa. Znamy ich wyniki
27.04.2020 | 16:17

Przedterminowe wybory w cieniu koronawirusa. Znamy ich wyniki

Oficjalne wyniki głosowania przedstawiono w poniedziałek.

Na zdjęciu: 24,95% wyborców oddało swój głos w wyborach, które w niedzielę odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe Arkadiusz Gralak został wybrany na nowego burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego. Wybory uzupełniające odbyły się w niedzielę także w Ciechocinku.

W niedzielę przeprowadzono przedterminowe wybory w dwóch miastach w naszym regionie. W Aleksandrowie Kujawskim związane były ze śmiercią wieloletniego (2006-2020) burmistrza Andrzeja Cieśli, natomiast w Ciechocinku w okręgu wyborczym nr 6 odbyły się uzupełniające wybory do rady miejskiej po śmierci radnego trzech kadencji (od 2010 r.) Grzegorza Adamczyka.

Wybory odbywały się w cieniu pandemii koronawirusa. Zachowano pełen reżim sanitarny, do dyspozycji głosujących były jednorazowe maseczki, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji.

W Aleksandrowie Kujawskim uprawnionych do głosowania było 9540 osób. Frekwencja w wyborach wyniosła 24,95%. Mieszkańcy na stanowisko burmistrza wybrali Arkadiusza Gralaka, który otrzymał 1432 głosy. 395 głosów uzyskał Marcin Wypij, 247 – Edyta Jaszczak (to ona zarządzała Aleksandrowem Kuj. po śmierci dotychczasowego burmistrza), 135 – Piotr Gajewski, 99 – Bogusław Gollus, a 54 – Robert Jętczak. 18 oddanych głosów zostało zakwalifikowanych jako nieważne.

Z kolei w Ciechocinku, frekwencja wyniosła 15,57%. Z uprawnionych do głosowania 622 osób, w lokalu wyborczym pojawiło się 97. Mandat w okręgu nr 6 zdobył w tych wyborach Paweł Wesołowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści