Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport#PrzełamSię! Za nieco ponad tydzień pierwsza edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival
Ice Swimming Bydgoszcz Festival
30.10.2018 | 12:14

#PrzełamSię! Za nieco ponad tydzień pierwsza edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival

Patronem medialnym wydarzenia jest MetropoliaBydgoska.PL.

Na zdjęciu: Ice Swimming Bydgoszcz Festival to pierwsza w historii odsłona zawodów na Brdzie w zimowej odsłonie pływania.

Fot. mat. prasowe

Już ponad 130 osób znajduje się na listach startowych pierwszej edycji Ice Swimming Bydgoszcz Festival, wyjątkowych zawodów pływackich na rzece Brda w malowniczym otoczeniu Wyspy Młyńskiej. 10 listopada śmiałkowie zmierzą się z trzema dystansami – sprinterskim, 100-metrowym, a także 450 oraz 1000 metrów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Hanna Bakuniak z kolejnym sukcesem! Bydgoszczanka przepłynęła kanał Catalina

80 lat po pierwszych udokumentowanych fotograficznie zawodach na Brdzie oraz po pięciu edycjach cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem zawodach z cyklu Woda Bydgoska organizatorzy ISBF poszli o krok dalej – zaproponowali pływakom start w warunkach zimowych. W całym kraju zimowe pływanie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku bydgoskich zawodów – listy startowe nadal zapełniają się, ale już dzisiaj potwierdzony jest start ponad 130 osób!


ZAPISY NA

ICE SWIMMING BYDGOSZCZ FESTIVAL
(do niedzieli, 4 listopada)

www.IceSwimming.pl

data i miejsce zawodów: 10 listopada, godz. 10:00-15:30 | Wyspa Młyńska, Bydgoszcz


Wśród rywalizujących śmiałków nie zabraknie oczywiście ambasadorki Ice Swimming Bydgoszcz Festival – Hanny Bakuniak, która jest rekordzistką świata w zimowym pływaniu na dystansie kilometra. Pod koniec wakacji 22-letnia bydgoszczanka przepłynęła kanał Catalina i już szuka kolejnych wyzwań. Jednym z nich będzie start w bydgoskich zawodach, gdzie stanie w szranki z inną Polką, która pokonała ponad 30-kilometrowy dystans na zachodnim wybrzeżu USA – Aleksandrą Bednarek.

Zawody odbędą się w unikatowym na skalę kraju otoczeniu – w rejonie Wyspy Młyńskiej, jednego z najbardziej urokliwych i „eksportowych” turystycznie miejsc Bydgoszczy. Rywalizacja na wszystkich dystansach będzie toczyła się pomiędzy mostem Sulimy-Kamińskiego a mostami Solidarności, w tle będzie można obserwować Operę Nova, marinę, a także Młyny Rothera i bydgoską Farę.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy dystanse (start będzie odbywał się z głównej strefy na wspomnianej Wyspie Młyńskiej):
» 100 metrów – odcinek sprinterski,
» 450 metrów,
» 1000 metrów.

Zawodnicy mogą wystartować maksymalnie na dwóch dystansach – 100 metrów (start do pierwszego wyścigu odbędzie się symbolicznie o 11:11 z uwagi na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości) oraz jednym z dwóch dłuższych. Obowiązują stroje dopuszczone przez International Winter Swimming Association (IWSA).

W ramach promocji zimowego pływania organizatorzy dopuszczają możliwość startu na najkrótszym dystansie zawodników w piankach. Dla tych, którzy chcą w ten sposób przełamać pierwsze lody w ice swimmingu prowadzona będzie na dystansie 100 metrów osobna klasyfikacja. Deklarację startu w piance można złożyć w formularzu rejestracyjnym dostępnym na www.iceswimming.pl.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, które jest jednym ze sponsorów Ice Swimming Bydgoszcz Festival, a także platforma Aktywna Bydgoszcz.

Wszystkie informacje na temat ISBF 2018 organizatorzy na bieżąco przekazują na Facebooku – www.facebook.com/IceSwimmingBydgoszczFestival.


Powiązane treści