Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przełomowy rok kajakarek – Heleny Wiśniewskiej i Martyny Klatt

Dodano: 25.02.2024 | 14:15

Na zdjęciu: Przełomowy rok kajakarek

Fot. Paweł Skraba

Przełomowy rok kajakarek. Helena Wiśniewska i Martyna Klatt nie zamierzają poprzestać na poprzednich sukcesach. Teraz ich głównym celem są igrzyska. 

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska to mistrzynie i wicemistrzynie świata w konkurencjach K2 200 i 500 metrów. Kobiety nie  zamierzają poprzestać na sukcesach w roku przedolimpijskim. Obie zapewniają, że znów są gotowe do walki. W pierwszej kolejności o miejsce w kadrze w Paryżu, a następnie o najwyższe cele podczas igrzysk w stolicy Francji.

Obie zawodniczki bez żadnych kompleksów wkroczyły do roli pełnoprawnych seniorów. Na międzynarodowej arenie pokazały, że trzeba się z nimi liczyć. Duet 24-latek nie zawiódł oczekiwań trenera Tomasza Kryka.

Na Węgrzech Klatt z Wiśniewską pierwszy raz stanęły wspólnie na podium. Dwa tygodnie później podczas Pucharu Świata w Kajakarstwie w Poznaniu nie miały sobie równych w dwójce na dystansach 200 i 500 metrów.

Natomiast w sierpniowych mistrzostwach świata w Duisburgu zostały wicemistrzyniami w konkurencji olimpijskiej K2 500 metrów oraz zdobyły złoto w K2 200 metrów.

Sukcesy kajakarek zostały docenione przez kibiców. Fani głosowali na nie w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Głosowanie zorganizowane było przez ,,Przegląd Sportowy” oraz Telewizję Polsat. Klatt z Wiśniewską zajęły 8 miejsce!

– To był przełomowy rok, z największymi osiągnięciami w karierze. Miejsce w pierwszej dziesiątce „PS” to bardzo dobry wynik, a przy okazji zapewnia rozgłos kajakarstwu – podkreśla Klatt.

-To także dodatkowa motywacja do ciężkiej pracy dla nas. Naszym głównym celem były i są igrzyska w Paryżu – dodaje Wiśniewska.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy wspólny trening żużlowców Polonii Bydgoszcz!

Przełomowy rok kajakarek – Helena Wiśniewska

Helena Wiśniewska to bydgoszczanka, która w odróżnieniu od partnerki z osady, jest już medalistką olimpijską. W 2021 roku w Tokio, startując wspólnie z Karoliną Nają, Anną Puławską i Justyną Iskrzycką, zajęła trzecie miejsce w konkurencji K4 500 metrów.

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments