Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeABRAMCZYK Polonia po pierwszym wspólnym treningu. W hali i na basenie
24.02.2024 | 17:09

ABRAMCZYK Polonia po pierwszym wspólnym treningu. W hali i na basenie

Zdjęcia: ST

Żużlowcy ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz spotkali się na pierwszym w tym roku wspólnym treningu. Na razie nie na torze, ale w sali gimnastycznej i na basenie.

Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 67 przy ul. Kromera w Fordonie. Drużyna spotkała się w okrojonym składzie. Spośród zawodników, którzy oficjalnie już są w kadrze na nowy sezon, w zajęciach wzięli udział Mateusz Szczepaniak, Tim Soerensen, Bartosz Nowak i Adam Putkowski. Ćwiczył także Franciszek Majewski, który w ostatnim sezonie jeździł w Kolejarzu Rawicz. Jego transfer jest w toku.

Pozostali zawodnicy trenują jeszcze indywidualnie – na przykład Maksymilian Pawełczak jeździ teraz na motocrossie we Włoszech, a Krzysztof Buczkowski trenuje na rowerze w Hiszpanii.

Pierwszy raz widzimy się w takim gronie, ale jak już wspominałem – z każdym zawodnikiem już wcześniej rozmawiałem i wszyscy wiedzą, co i jak ma wyglądać – mówi nam Tomasz Bajerski.

Najpierw w sali gimnastycznej zawodnicy mieli trening ogólnorozwojowy pod okiem Krzysztofa Kanclerza, a następnie zagrali w piłkę –  w jednej drużynie znaleźli się zawodnicy, a w drugiej sztab szkoleniowy i osoby funkcyjne.  Najpierw to żużlowcy mieli przewagę, ale później mecz się wyrównał. Na koniec wszyscy przenieśli się na przyszkolny basen Aqua Fordon.

@metropoliabydgoska.pl To dopiero początek???????? zapowiada się dobry sezon???????? #bydgoszcz #metropoliabydgoskapl #poloniabydgoszcz #poloniabydgoszcz❤️ #żużel ♬ Rocky: Eye of the Tiger – Best Movie Soundtracks

Wyjazd na tor w marcu

Do wyjazdu na tor pozostał niespełna miesiąc. – Na razie my przygotowujemy tor, a zawodnicy idą swoim tokiem przygotowań. W marcu będziemy mieli zgrupowanie i ono już będzie połączone z jazdą – mówi Bajerski.

Szkoleniowiec zapytany o wrażenia z pierwszych tygodni pracy w Bydgoszczy odpowiada, że są one pozytywne. – Wszystko jest dobrze – zapewnia nowy menadżer ABRAMCZYK Polonii.

Trzydniowe zgrupowanie odbędzie się między 14 a 16 marca w Cukrowni Żnin. 22 i 23 marca ABRAMCZYK Polonia ma zaplanowane sparingi z Unią Leszno, a 24 marca odbędzie się Kryterium Asów. Przed rozpoczęciem sezonu (14 kwietnia z Arged Malesą Ostrów Wlkp.) podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego zmierzą się jeszcze z Apatorem Toruń – 4 i 5 kwietnia.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na Kryterium Asów. Jak w tym tygodniu poinformował klub, zawody rozpoczną się o godz. 14:30. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

XXXV Kryterium Asów. Kolejne dwa nazwiska na liście startowej

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments