Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gruntówki na Czyżkówku i Piaskach czekają na utwardzenie. Znamy oferty w przetargu

Dodano: 06.01.2024 | 10:34

Na zdjęciu: W Bydgoszczy mamy już kilkaset gruntówek

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Osiem podmiotów chce utwardzić dwie bydgoskie gruntówki: Gościeradzką na Piaskach i Gradową na Czyżkówku. Które z nich złożyły najtańsze oferty?

W listopadzie 2023 roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dwóch ulic: Gościeradzkiej na Piaskach i Gradowej na Czyżkówku. W przypadku tej pierwszej drogowcy poszukiwali już wykonawcy, lecz przetarg musiał zostać unieważniony z powodu braku środków. Czas na wykonanie projektu i realizację prac budowlanych na Piaskach i Czyżkówku wynosi 15 miesięcy. Przy ocenie ofert istotne będą dwa czynniki: cena (60% wagi) i długość gwarancji (40%); zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji.

Tuż przed Sylwestrem poznaliśmy propozycję potencjalnych wykonawców – chęć utwardzenia gruntówek wyraziło aż osiem podmiotów. W przypadku Gościeradzkiej budżet ZDMiKP wynosi 4,5 miliona złotych – najtańszą propozycję wynoszącą łącznie 3,3 miliona złożyła spółka Czill, czyli wykonawca przebudowy placu Kościeleckich. Dodajmy, że poza pracami drogowymi w skład zadania wchodzi też wykonanie kanalizacji finansowanej z budżetu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Tę część prac Czill wycenił na 654 tysiące złotych.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Terminal w Emilianowie kontra ekolodzy. Co z ważną decyzją dotyczącą inwestycji?


Inne oferty są znacznie wyższe: konsorcjum firm Brukop wyceniło prace na 4,015 miliona, a Kada-Bis na 4,022 miliona. Nieco więcej, bo 4,3 miliona oczekuje konsorcjum Kormostu i Alfy, a ostatnią ofertą nieprzekraczającą pięciu milionów jest ta złożona przez Strabag (4,989 miliona). Poza Strabagiem, wszystkie pozostałe firmy wyceniły niżej zakres prac dla MWiK. Każdy z podmiotów zadeklarował pięcioletni okres gwarancji.

W przypadku Gradowej oferty przekroczyły zakładany przez zarząd dróg budżet, wynoszący łącznie 3,48 miliona złotych. Najtańsza jest propozycja Brukopu (4,22 miliona), potem Czillu (4,36 miliona) a następnie Kada-Bis (4,39 miliona) i Kormostu/Alfy (4,64 miliona). Pozostałe oferty przekraczają pięć milionów złotych – podobnie jak przy Gościeradzkiej firmy deklarują pięcioletnią gwarancję.

Drogowcy muszą teraz szczegółowo przeanalizować oferty – nierzadko zdarzało się bowiem, że najtańsze oferty były odrzucane: wszystko mogą zmienić też ewentualne negocjacje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
5 miesięcy temu

Ładnie mielą publiczne pieniądze na inwestycje które prywatą wybrali po gabinetach partyjnych. Gdyby było inaczej, to co koniec kadencji nie wywracaliby całej listy rankingowej do góry nogami, nadając zwycięskie pozycje dla swoich, a pozostałych nawet gdy nadchodzi ich pora to zrzucają na końcowe pozycje.
W imię zasady partii rządzących miastem – by naszym żyło się lepiej.

Roman
Roman
5 miesięcy temu

Akurat ulica Gościeradzka już miała być dawno zrobiona. To, że jednak nie wypadła z programu i będzie robiona z dwuletnim opóźnieniem to i tak wielki sukces!

Zen
Zen
4 miesięcy temu

Dwuletnim? Od 20 lat słyszę, że „Gościeradzka będzie następna”. Całe osiedle utwardzili, a Gościeradzka jak była tak jest z piachu

Last edited 4 miesięcy temu by Zen
mirexpolski
mirexpolski
4 miesięcy temu

A gdzie przepadła ścieżka rowerowa z Piasków do centrum miasta.Ta do Smukały nie rozwiązuje problemów rowerzystów?