Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzetarg na rewaloryzację parku na Wzgórzu Dąbrowskiego rozstrzygnięty. Prace ruszą niebawem
15.04.2018 | 15:57

Przetarg na rewaloryzację parku na Wzgórzu Dąbrowskiego rozstrzygnięty. Prace ruszą niebawem

Na zdjęciu: Park na Wzgórzu Dąbrowskiego

Fot. LG/archiwum

W mijającym tygodniu poinformowano o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na prace w parku na Wzgórzu Dąbrowskiego.

Pierwszą próbę wyłonienia wykonawcy rewaloryzacji podjęto pod koniec ubiegłego roku. Miasto poszukiwało firmy, która wykona prace zarówno na Wzgórzu Dąbrowskiego, jak i na Wzgórzu Wolności – wówczas nie zgłosił się żaden chętny. W powtórzonym postępowaniu, które obejmowało jedynie obszar wokół Wieży Ciśnień, najlepszą propozycję złożyła bydgoska firma Rafan-Ogrody, która wykona rewaloryzacje terenu za 2,5 miliona złotych. O wykonanie zadania walczyło również konsorcjum przedsiębiorstw Hydro-Eko, Eko-Park i Dol-Bis, które zaproponowało kwotę 3,2 miliona złotych. Zgodnie z wymogami przetargu, termin związania umową trwa 60 dni od dnia upływu składania ofert. Prace w obrębie Wieży Ciśnień mają zakończyć się do 30 listopada tego roku.

W ramach rewaloryzacji parku na Wzgórzu Dąbrowskiego planuje się budowę i przebudowę ciągów pieszych, wykonanie nowych zasadzeń, ustawienie nowych elementów małej architektury i nowego oświetlenia, a także tablic dydaktycznych, zawierających informacje na temat historii tego terenu. Więcej informacji o szczegółach zmian przeczytacie w poniższym artykule.


CZYTAJ WIĘCEJ: Parki na Skarpie Południowej czeka rewaloryzacja. Ogłoszono przetarg na prace budowlane


Miasto planuje też realizacje prac na Wzgórzu Wolności. Teren w pobliżu ulicy Kujawskiej został już ogrodzony. W ramach uatrakcyjnienia tej części miasta planowane jest utworzenie łąki kwietnej, remont dróg spacerowych, postawienie siedzisk rzeźbiarskich, adaptację leżącego na jednej ze ścieżek przewróconego pnia topoli oraz budowę stanowisk postojowych dla rowerów. Projekt nie obejmuje jednak stworzenia punktów widokowych ani innych form rekreacji, na przykład placu zabaw.


Powiązane treści