Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przy Kauflandzie w Fordonie stanęły parkomaty. Koniec darmowego postoju dla mieszkańców Szybowników

Dodano: 18.08.2020 | 19:37

Na zdjęciu: Urządzenia do poboru opłat za parkowanie stanęły przed fordońskim Kauflandem w połowie sierpnia. Jak zapowiada sieć, zostaną one uruchomione jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Fot. BB

Na parkingu przed fordońskim sklepem sieci Kaufland stanęły parkomaty. Ten ruch od razu wzbudził zainteresowanie mieszkańców tej części Bydgoszczy, dopytujących o to, czy postój aut przed marketem będzie płatny. Biuro prasowe sieci wyjaśnia, że wprowadza opłatę za parkowanie, ale po upływie dwóch godzin.

Urządzenia do poboru opłat za parkowanie pojawiły się na parkingu przed marketem przy ulicy Skarzyńskiego w ubiegłym tygodniu. Ich ustawienie wzbudziło ciekawość mieszkańców Fordonu – sklep niemieckiej sieci mieści się w fordońskim zagłębiu handlowym, w którym poza Kauflandem znajduje się również targowisko, Galeria Fordon, Biedronka i Media Expert, a także liczne punkty usługowe i położone nieopodal placówki handlowe sieci Lidl i Carrefour. Na sporym placu przed Kauflandem parkowali zatem nie tylko klienci tego sklepu, ale również wyżej wymienionych miejsc, a wieczorami – także mieszkańcy okolicznych bloków na osiedlu Szybowników. I ten właśnie proceder ma się zakończyć.


CZYTAJ TAKŻE: W mieszkaniu w Fordonie znaleziono ciało 35-letniej kobiety


W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące montażu parkomatów biuro prasowe sieci Kaufland podkreśla bowiem, że pod koniec sierpnia planowane jest ich uruchomienie. Klienci sklepu będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu przez dwie godziny od momentu pobraniu biletu, który należy umieścić za szybą samochodu w sposób widoczny dla pracownika parkingu. – W przypadku postoju dłuższego niż 2 godziny opłata wynosi 4 złote za każdą kolejną rozpoczętą godzinę parkowania. Brak biletu lub stwierdzenie jego nieważności będzie skutkować wystawieniem wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej – przekazuje sieć.

Kaufland wierzy, że że wprowadzone rozwiązanie „spotka się z pozytywną opinią klientów bydgoskiego sklepu, podobnie jak w przypadku dotychczasowych lokalizacji, w których zainstalowaliśmy parkometry”. A tych jest w Polsce – jak podaje sieć – już 23. – Instalacja jest odpowiedzią na pojawiający się problem zajmowania miejsc parkingowych przez osoby nie będące klientami sklepu, co utrudnia postój osobom zmotoryzowanym robiącym zakupy w naszej sieci – podkreśla biuro prasowe Kauflanda. I dodaje, że montaż parkomatów jest działaniem, mającym na celu poprawę komfortu klientów.

Montaż parkomatów czy wprowadzanie płatności za postój na parkingu centrum handlowego nie jest nowością. To pierwsze rozwiązanie wprowadza także sieć Lidl (w Bydgoszczy m.in. przy sklepie, znajdującym się obok Zielonych Arkad), a opłaty za postój powyżej dwóch godzin od niedawna obowiązują na terenie centrum handlowego Focus. – Nowy system został wdrożony w odpowiedzi na zgłaszane przez Państwa prośby związane z zajmowaniem miejsc parkingowych przez osoby niekorzystające z oferty centrum. Liczymy, że parking w nowej odsłonie spełni Państwa oczekiwania – tak galeria wyjaśnia wprowadzenie płatnego parkowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Uwazam te zmiane za niewłaściwą.
Ale to oczywiste posunięcie będące skutkiem braku miejsc parkingowych na osiedlu pomiędzy blokami….
Przedsiębiorca buduje sklep i zapewnia miejsca parkingowe, utrzymuje miejsca postojowe a korzystają z nich osoby nie przynoszące przychodu. Całkiem logiczne.

Ale wydaje mi sie ze spowoduje to odwrotny skutek do zamierzonego.

Kamila
Kamila
3 lat temu

Uważam pomysł za zbędny dlatego, że nigdy nie miałam problemu z zaparkowaniem auta. Ten parking jest duży przecież. Dla wszystkich miejsc wystarcza ?

Patrycja
Patrycja
3 lat temu

Popieram!! Oby wszystkie sieci wielkopowierzchniowe jak i te mniejsze wprowadziły takie opłaty. Przecież one ponoszą koszty utrzymania tych parkingów. A bezprawne parkowanie tam to czyste złodziejstwo. Brawo!!

Magda
Magda
3 lat temu

To ja się żegnam z Kauflandem. Nie zamierzam płacić za to, że przyjeżdżając po zakupy, w pośpiechu zapomnę pobrać bilet. Nie wspomnę o przechadzcce do parkometru w ulewnym deszczu, gdzie drogę z auta do sklepu najlepiej pokonywać w wysokich kaloszach. Może warto jednak zainwestować w lepszy odpływ wody a nie w budki z biletami, tym bardziej, że jak już ktoś napisał, że znalezieniem miejsca na parkingu nigdy nie ma problemu.

Krystyna
Krystyna
3 lat temu

Mam wrażenie, że to błąd. Parking ogromny jak na czasy kiedy został zbudowany (Minimal) był pomyślany nie tylko dla sklepu. Nigdy nie było sytuacji, żeby brakowało miejsca na tym parkingu. Więc nie wiem jaki jest cel tego przedsięwzięcia.

jaro
jaro
3 lat temu

Ta ziemia należała kiedyś do Polaków a teraz każą niemcy sobie płacić ( a parking zawsze był pusty ) .U siebie w landach to wprowadżcie to was rodacy niemcy wykopią !! Ale polaczka we własnym kraju można dymać ! No to nas dymają !