Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Są wyniki sekcji zwłok 35-latki z Fordonu. Jej partner jest na wolności

Dodano: 17.08.2020 | 12:50

Śledztwo prowadzi bydgoska prokuratura.

Na zdjęciu: Na miejscu tragedii pracowali m.in. specjaliści z zakresu kryminalistyki.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

Śledczy mają już wstępne wyniki sekcji zwłok 35-letniej kobiety, której ciało zostało odnalezione w jednym z mieszkań przy ul. Okulickiego w Fordonie. Jej partner po przesłuchaniu został wypuszczony na wolność.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragedii doszło w poniedziałkowe (10 sierpnia) popołudnie. Tuż po godzinie osiemnastej, śledczy zostali zawiadomieni o odnalezieniu zwłok w jednym z mieszkań przy ul. Okulickiego w Fordonie. Znaleziono ciało 35-letniej kobiety, a do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany jej 38-letni konkubent. W momencie zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany – we krwi miał blisko trzy promile alkoholu.

Śledczy jako kwalifikację czynu wstępnie przyjęli art. 155 p. 1 kodeksu karnego, mówiący o nieumyślnym spowodowaniu śmierci (kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności). Kluczowa dla losów sprawy miała być sekcja zwłok kobiety, którą w środę (12 sierpnia) przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej.

– Wstępne wyniki sekcji zwłok nie potwierdzają działania osób trzecich – mówi szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Dariusz Bebyn i dodaje, że zgon 35-latki nastąpił z przyczyn naturalnych. Jako przyczynę zgonu, biegły z zakresu medycyny sądowej wskazał niewydolność krążeniowo-oddechową z uwagi na inne choroby współistniejące. W tym samym czasie, co sekcja zwłok, odbyło się także przesłuchanie 38-latka. – Został on przesłuchany w charakterze świadka – dodaje Bebyn.

Wiadomo też, że po wykonaniu czynności, mężczyzna został zwolniony. Śledczy cały czas prowadzą jednak czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tragedii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments