Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzy rondzie turbinowym pod Bydgoszczą rozkwita łąka kwietna
rondo turbinowe białe błota
11.06.2021 | 06:00

Przy rondzie turbinowym pod Bydgoszczą rozkwita łąka kwietna

Na zdjęciu: Na łące kwietnej przy rondzie turbinowym z początkiem czerwca zakwitła między innymi koniczyna ozdobna.

Fot. ZDW Bydgoszcz

Przy rondzie turbinowym w ciągu drogi z Bydgoszczy do Białych Błot rozkwitła łąka kwietna. Została ona nasadzona podczas ubiegłorocznej budowy ronda.

Realizacja ronda turbinowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 223 zakończyła się w wakacje ubiegłego roku. Przebudowa skrzyżowania ulicy Szubińskiej z aleją Ofiar Hitleryzmu i drogą do Trzcińca na nowoczesne skrzyżowanie z ruchem okrężnym pochłonęła 18,6 milionów złotych. Większość kosztów pokrył urząd marszałkowski (13,7 mln zł), a resztę dołożyła gmina Białe Błota (4,8 mln zł). Przy okazji na koszt gminy powstał nowy odcinek al. Ofiar Hitleryzmu, a ze środków Powiatu Bydgoskiego wybudowano dojazd od strony Trzcińca.

Obecnie wokół ronda rozkwitają kwiaty, stanowiące element łąki kwietnej. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, jej realizacja to efekt wprowadzenia modyfikacji przy planie zagospodarowania terenu, podjętych z inicjatywy radnego gminy Białe Błota Jacka Krzyżanowskiego. – W uzgodnieniu z gminą Białe Błota zdecydowaliśmy się zastąpić trawniki na polach pomiędzy dojazdami do ronda łąką kwietną. To wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie – podkreśla ZDW.


CZYTAJ TAKŻE: Pod Bydgoszczą powstało rondo turbinowe. Czym różni się od tradycyjnego?


Na łące kwietnej przy rondzie turbinowym z początkiem czerwca zakwitła między innymi koniczyna ozdobna. Oprócz niej kwitnąć będą także chabry, maki, nawłocie, stokrotki i inne rośliny. ZDW przypomina, że na wyspie centralnej zasadzone zostały iglaki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści