Przy trasie S5 pod Szubinem powstaje park przemysłowy. Kolejna firma postawi tam biurowiec
Dodano: 13.05.2021 | 17:30Na zdjęciu: Firma HSF Logistics jest kolejną, która zainwestuje w Parku Przemysłowym Szubin, który powstaje przy nowobudowanej trasie S5.
Fot. UM Szubin
Kolejna firma zainwestuje w parku przemysłowym, który powstaje w pobliżu budowanej trasy S5 w okolicach Szubina.
Jak już informowaliśmy, nową fabrykę w Parku Przemysłowym Szubin (teren inwestycyjny przy węźle Pałuki w Kowalewie), wybuduje firma Dudek Paragliders. Teraz na terenie parku powstanie biurowiec firmy HSF Logistics, która ma swoją siedzibę w Szubinie.
Szubiński ratusz poinformował, że zarząd Pomorskiej Strefy Ekonomicznej przyznał firmie HSF Logistics decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W Kowalewie, firma ma wybudować biurowiec, który ma zwiększyć możliwości rozwojowe spółki w zakresie „truckingu” oraz budowę nowoczesnej hali typu cross-dock. Firma od wielu lat związana jest z Szubinem. – To wiodący ekspert w zakresie logistyki żywności chłodzonej i związanych z nią usług, takich jak zaawansowana dystrybucja, przechowywanie (chłodnicze), przeładunek bezpośredni, zarządzanie pakowaniem oraz czyszczenie opakowań – charakteryzuje firmę HSF Logistics szubiński urząd.
Koszt inwestycji HSF Logistics w Kowalewie ma wynieść ok. 17,5 miliona złotych.
- Zawisza gra dalej w Pucharze Polski. Zobacz ZDJĘCIA z meczu z GKS-em Wikielec - 29 października 2025
- Rekordowe wakacje na bydgoskim lotnisku. Mamy statystyki wylotów z Bydgoszczy w okresie letnim - 28 października 2025
- Płonęła hala produkcyjna. Strażacy natrafili w środku na zwłoki - 28 października 2025







![Akcja na trasie S5 w Lisim Ogonie. Policjanci sprawdzali prędkość i odstęp [ZDJĘCIA] policja kontrola s5 – kmp (4)](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-kontrola-s5-kmp-4-150x150.jpg)
