Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W tym roku powstaną kolejne przystanki wiedeńskie. I to w samym centrum

Dodano: 19.02.2024 | 10:12

Na zdjęciu: Pierwszy przystanek wiedeński w Bydgoszczy powstał na ulicy Focha.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Na ulicy Gdańskiej powstaną kolejne przystanki wiedeńskie. Dwie pary rozwiązania ułatwiającego wsiadanie do tramwajów powstaną przy placu Praw Kobiet i placu Wolności.

W 2019 roku, po naciskach bydgoskich społeczników, ZDMiKP zlecił budowę pierwszego przystanku wiedeńskiego w Bydgoszczy. Powstał on przy placu Teatralnym. Następnie ratusz zobowiązał się do wdrożenia tego rozwiązania na ulicy Gdańskiej: latem tego roku powstała para przystanków przy ulicy Chodkiewicza, a według przygotowanej wcześniej koncepcji na odcinku Klaryski – Kamienna zostaną przebudowane wszystkie miejsca, w których pasażerowie wsiadają do tramwajów.

W tegorocznym budżecie miasta na budowę przystanków wiedeńskich zapisano kwotę trzech milionów złotych. 16 lutego zarząd dróg ogłosił przetarg na projekt i wykonanie dwóch par przystanków: powstaną one przy placu Praw Kobiet obok dawnej Drukarni oraz przy placu Wolności. – Wykonawca może złożyć jedną ofertę na każdą część zamówienia – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Zgodnie z zapisami postępowania, nowe „wiedeńskie” mają być gotowe do końca tego roku. Otwarcie ofert ma nastąpić 4 marca – drogowcy ocenią je pod kątem ceny i gwarancji na wykonane roboty.

Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu Bydgoski Ruch Miejski – jeden z inicjatorów wprowadzenia rozwiązania ze stolicy Austrii na bydgoskie ulice – apelował do kandydatów w wyborach samorządowych o przyspieszenie budowy przystanków wiedeńskich na ulicy Gdańskiej, ale także na Nakielskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ O 25 POSTULATACH BYDGOSKIEGO RUCHU MIEJSKIEGO DLA BYDGOSZCZY

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pomera
Pomera
1 miesiąc temu

Jest nadzieja że Bruski przegra i wszyscy idioci od bydgoskich dróg zostaną wypie..w kosmos ,a nowi przestaną pajacować z tymi przystankami i ścieżkami rowerowymi na ulicach

narkoman
narkoman
1 miesiąc temu

A po co robić przystanek wiedeński w miejscu, gdzie ani nie ma krawężnika, ani ruchu aut praktycznie wcale? Nie lepiej poprawić inne niebezpieczne miejsca? Idiotyczna inwestycja.

zzz
zzz
1 miesiąc temu

Tak jak przedmówca wskazał, lokalizacja inwestycji jest bardzo nieprzemyślana, bo jest znacznie więcej bardziej niebezpiecznych miejsc.
No i może nie wiem, zacznijmy od zwiększenia częstotliwości kursów? Bo po co komu super przystanki i nowoczesne tramwaje, jak taki ci przyjedize raz na 20 minut, lub rzadziej? To jest prawdziwy problem.