Puchar Polski KPZPN. Znamy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów

Dodano: 06.03.2021 | 13:26

Na zdjęciu: Jedną z bramek dla Unii Solec w starciu z Chełminianką strzelił Arkadiusz Piskorski.

Piłkarze występującej w grupie I klasy okręgowej Unii Solec Kujawski dołączyli do Włocłavii Włocławek i są już w ćwierćfinale Pucharu Polski KPZPN na szczeblu województwa.

W jedynym sobotnim (6 marca) meczu 1/8 finału, zespół z Solca Kujawskiego wygrał z IV-ligową Notecianką Pakość 3:1, a pojedynek rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Barcinie. Do przerwy, Unia prowadziła 2:0 po golach Arkadiusza Piskorskiego i Krzysztofa Urtnowskiego, a po przerwie do siatki czwartoligowca trafił jeszcze Szymon Babiarz. Gola dla Notecianki w ostatnim kwadransie strzelił Kacper Mozgawa. W ćwierćfinale rywalem drużyny z powiatu bydgoskiego będzie lepszy z pary Tłuchovia/Elana.

Obok Unii Solec Kujawski, awans do ćwierćfinału wywalczyła IV-ligowa Włocłavia Włocławek, która rozbiła w Toruniu Elanę II 7:0. Trzy gole strzelił Kamil Kuropatwiński, dwa dołożył Łukasz Witucki, a po jednym Hubert Kuropatwiński i Piotr Szablewski. W kolejnej fazie rozgrywek, włocławską drużynę czeka starcie ze zwycięzcą meczu Sportis/Pomorzanin.

Do rozegrania pozostaje jeszcze sześć spotkań tej fazy rozgrywek. W środę, 17 marca odbędzie się pojedynek Mień Lipno – Chemik Moderator Bydgoszcz, a 27.03. zostaną rozegrane mecze Noteć Inowrocław – Budowlany KS Bydgoszcz i Pogoń Mogilno – Sparta Brodnica. To ostatnie spotkanie miało odbyć się dzisiaj, ale zostało przełożone z powodu złego stanu murawy w Mogilnie. Wyznaczone zostaną dopiero terminy pojedynków Sportis Łochowo – Pomorzanin Toruń, Lider Włocławek – Unia Janikowo i Tłuchowia Tłuchowo – Elana Toruń. Wszystko ze względu na występy drużyn z Torunia i Janikowa w rozgrywkach III ligi.