Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Punkt przesiadkowy w Osielsku. Trwa przetarg na wybór projektanta

Dodano: 16.05.2023 | 09:38

Na zdjęciu: Punkt przesiadkowy ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Jeziorańskiej

Fot. Szymon Fiałkowski

Gmina Osielsko przygotowuje się do budowy punktu przesiadkowego. Obecnie trwa procedura przetargowa dotycząca wyboru projektanta.

Punkt przesiadkowy ma zostać zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Jeziorańskiej w Osielsku. To niedaleko urzędu gminy i galerii handlowej. Całkowita nazwa zadania to „Wykonanie dokumentacji projektowej na: Budowę odcinka 120m ul. Jeziorańskiej (od strony Jana Pawła II) wraz z punktem przesiadkowym w Osielsku w ramach zadania: Budowa punktu przesiadkowego w Osielsku”.

Głównym elementem będzie obszar przesiadek

Projektowana inwestycja polegać będzie na budowie parkingu, dróg manewrowych autobusowych i placu dla pieszych. Głównym elementem pętli jest obszar przesiadek, wokół którego zaprojektowano przystanki końcowe, początkowe i przelotowe.

Co w ramach projektu?

Wykonawca ma opracować projekt obejmujący branżę drogową, budowę punktu socjalnego dla kierowców, budowę stanowisk ładowania pojazdów elektrycznych osobowych, a w zakresie autobusów kanały techniczne umożliwiające w przyszłości montaż i zasilanie urządzeń ładowania, budowę toalety publicznej, parkingu dla rowerów, budowę/instalację biletomatów i punktów informacji pasażerskiej, przebudowę/budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę/budowę kanalizacji deszczowej wraz z systemem odwodnienia, a także przebudowę/budowę kanalizacji sanitarnej. Zakłada się, że węzeł będzie obsługiwał wszystkie linie międzygminne kursujące przez Osielsko.

Powstanie ścieżka rowerowa i chodnik

Odcinek ul. Jeziorańskiej ma posiadać nawierzchnię z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 metra. Pojawi się też ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnik.

Oferty na wykonanie projektu można zgłaszać do 18 maja. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na wykonanie projektu do 15 marca 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JeszczeBydgoszczanin
JeszczeBydgoszczanin
1 rok temu

Najpierw trzeba zmienić rozkład jazdy 93/94 w sobotę i niedzielę bo to kpina autobus jeździ opóźniony po 20-30 minut nagminnie !!!