[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wiecha nad Rabatkami. Zakończono ważny etap budowy kompleksu CDI nad Kanałem Bydgoskim [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.01.2022 | 18:31

Na zdjęciu: Zawieszenie wiechy na osiedlu Rabatki nastąpiło w czwartek, 20 stycznia.

Fot. Błażej Bembnista

Na początku 2022 roku ukończone konstrukcje dwóch budynków, wchodzących w skład I etapu kompleksu Rabatki. To inwestycja dewelopera CDI przy ulicy Czarna Droga na Okolu, zlokalizowana przy samym brzegu Kanału Bydgoskiego. W czwartek, 20 stycznia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Kompleks Rabatki powstaje na terenach należących niegdyś do Zieleni Miejskiej. W latach 60. i 70. XX wieku uprawiano tu chryzantemy i róże. – Nawiązując do tej tradycji ogrodniczej osiedle nazwaliśmy Rabatki – podkreśla CDI. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstają dwa pięciopiętrowe budynki – w jednym znajdzie się 35, a w drugim 95 mieszkań. Za projekt Rabatek odpowiada bydgoski architekt Krzysztof Łukanowski, który zaplanował układ kompleksu tak, by był on „otwarty” na Kanał Bydgoski. Od jego strony powstanie plac zabaw i zielona przestrzeń dla mieszkańców.

Realizacja nowej inwestycji CDI rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Przed jej startem przedstawiciele spółki wraz z Fundacją Immo i Fundacją JeKo dokonali wstępnych oględzin terenu, by ochronić siedliska jeży. W czwartek, 20 stycznia na terenie powstającego kompleksu świętowano ukończenie konstrukcji obu budynków. Z tej okazji na szczycie jednego z nich zawieszono tradycyjną wiechę. Wydarzenie było też okazją do podziękowań dla wszystkich osób pracujących na budowie. Warto wiedzieć, że do budowy pierwszego etapu osiedla wykorzystano 3420 m³ betonu (to około 450 betonomieszarek), 295 tysięcy cegieł i 350 tysięcy kg stali.

Zakończenie budowy I etapu Rabatek ma nastąpić w IV kwartale tego roku. W najbliższych latach planowana jest realizacja kolejnego etapu – powstanie on na zachód od realizowanej obecnie części kompleksu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments