Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadni PiS: Prezydent angażuje się w kampanię wyborczą. O młynach z nikim nie rozmawia
Łukasz Schreiber, Stefan Pastuszewski
20.10.2015 | 20:23

Radni PiS: Prezydent angażuje się w kampanię wyborczą. O młynach z nikim nie rozmawia

Opozycja zarzuca prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, że jego działania z ostatnich tygodni są obliczone na dobry wynik wyborczy Teresy Piotrowskiej oraz Pawła Olszewskiego.

Na zdjęciu: Radny PiS oraz kandydat na posła Łukasz Schreiber oraz Stefan Pastuszewski.

Fot. Eryk Dominiczak

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, że wykorzystuje swój urząd do wspierania kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. – To była konferencja prasowa radnych czy kandydatów? – pyta z kolei włodarz miasta.

Opozycyjni rajcy odnieśli się w ten sposób do poniedziałkowej prezentacji pomysłu zagospodarowania Młynów Rothera, którą Bruski przedstawił wspólnie z prezesem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Stanisławem Drzewieckim, a także marszałkiem Piotrem Całbeckim i minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską. Najbardziej zagadkowa wydawała się na niej obecność tej ostatniej. – Tutaj pani minister wystąpiła w roli posła. Odbyła wiele spotkań z marszałkiem Całbeckim na temat tej inwestycji, zatrzymując się w Toruniu w drodze do Bydgoszczy – wyjaśniał rolę Piotrowskiej prezydent Bruski.

Ale swoich politycznych adwersarzy nie przekonał. We wtorek na Wyspie Młyńskiej zarzucili oni Bruskiemu, że był to element kampanii parlamentarnej. – Prezydent bardzo mocno wspiera w tym względzie zarówno panią minister Piotrowską, jak i Pawła Olszewskiego – zaznaczał radny Łukasz Schreiber, który również kandyduje do sejmu, tyle że z listy Zjednoczonej Prawicy. A Stefan Pastuszewski dodawał, że koncepcja stworzenia „Ogrodów Wody” została stworzona z pominięciem strony społecznej. – Jako przedstawiciel środowisk kulturalnych jestem tym rozczarowany – uważa doświadczony samorządowiec. Wspólnie z kolegami przyznaje jednak, że sam pomysł nie jest zły. – Z jego prezentacją można było jednak poczekać. My o Młynach Rothera będziemy chcieli porozmawiać w przyszłym tygodniu, gdy planowana jest sesja rady miasta – dodaje Schreiber. – Ciągle na ten temat wiemy zbyt mało.

Prezydent Bruski, indagowany o zarzuty opozycji, zdecydowanie je odpiera. – Radni PiS występowali tam jako kandydaci czy faktycznie jako radni? – pytał na wtorkowej konferencji prasowej (choć de facto kandydatem spośród uczestników konferencji PiS-u był tylko wspomniany Schreiber – dod. red.). I dodawał, że termin nie ma związku z kampanią. – Był dostosowany do kalendarza pana marszałka. Pierwotnie prezentacja miała odbyć się w ubiegłym tygodniu, ale jego inne obowiązki uniemożliwiły przyjazd do Bydgoszczy – zapewnia Rafał Bruski. I dodaje, że podobnie jest w przypadku promowania za miejskie pieniądze postów na Facebooku. Portal Kujawski ujawnił bowiem, że kilka wpisów dodatkowo promowanych na miejskim fanpage’u było związanych z Pawłem Olszewskim. – Promujemy różne treści. W tej materii zdaję się na mojego asystenta Michała Sztybla – wskazuje prezydent. A sam Sztybel dodaje: Promujemy różne wydarzenia. Ostatnio chociażby otwarcie nowego dworca kolejowego.


Powiązane treści