Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRadni rozmawiali o Zawiszy. Przygotowali propozycję
20.03.2017 | 16:34

Radni rozmawiali o Zawiszy. Przygotowali propozycję

Zespół ds. Zawiszy ma propozycję dla rady miasta.

Na zdjęciu: Radni chcą, aby dzieci trenujące w SP Zawisza mogły korzystać z obiektów CWZS.

Fot. Pit1233/wikipedia

Podczas najbliższej sesji radni zajmą się sprawozdaniem zespołu ds. występów Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza na obiekcie w Bydgoszczy. W poniedziałek jego członkowie wypracowali wspólne stanowisko podsumowujące ich pracę.

Zespół został powołany na wniosek przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego podczas wrześniowej sesji rady miasta. Jego przedstawiciele – przewodniczący Lech Zagłoba-Zygler, Jan Szopiński, Tomasz Rega i Bogdan Dzakanowski – mieli postarać się, aby zespoły Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza mogły prowadzić zajęcia na terenie Bydgoszczy.

Radni w styczniu spytali kluby korzystające z miejskich obiektów o możliwość przyjęcia SP, lecz CWZS Zawisza, Chemik, KKP oraz Gwiazda poinformowały, że nie widzą na to szans. Warunki infrastrukturalne pozwalające na użyczeniu obiektów Stowarzyszeniu Piłkarskiemu ma jedynie CWZS, ale ten tłumaczył odmowę trwającym od 2013 roku konfliktem z kibicami.  W rezultacie na początku lutego SP zrezygnowało ze starań o znalezienie zespołowi seniorów boiska w Bydgoszczy, jednocześnie podtrzymując prośbę o przyjęcie drużyn młodzieżowych.

W poniedziałek, 20 marca zespół ds. Zawiszy, już bez Lecha Zagłoby-Zyglera (zrezygnował z członkostwa), wypracował stanowisko, które przedstawi podczas najbliższej sesji rady miasta. Zespół rekomenduje „umożliwienie dostępu do obiektów sportowych przy ul. Gdańskiej i Sielskiej w Bydgoszczy dla dzieci z SP wymagających gry na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich”. Jak argumentują radni, na obiektach zarządzanych przez CWZS jest obecnie siedem pełnowymiarowych boisk, które wykorzystuje mniejsza liczba grup niż np. jedno boisko przy Słowiańskiej.

Mamy świadomość, że na wiosnę będzie to trudne, ponieważ obiekty są przygotowywane do mistrzostw Europy. Turniej odbędzie się w czerwcu, więc jesienią miejsce powinno się już znaleźć. Tu chodzi o dzieci, które uczą się i wychowują w Bydgoszczy i nieważne, czy klub nazywa się SP Zawisza, czy inaczej, to są to mali mieszkańcy naszego miasta – mówi nam wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński, który po rezygnacji Zagłoby-Zyglera objął kierowanie zespołem radnych.

Zespół seniorów Zawiszy będzie wiosną rozgrywał swoje mecze w Potulicach. Rundę zainauguruje 2 kwietnia ważnym meczem z Wisłą Fordon.


Powiązane treści